Má obrovské srdce a dojíma k slzám. Doktor tancuje vždy, keď sa stav 5-ročného chlapčeka zlepší

Lucia Mužlová

Foto: Facebook/Unser Kleiner HELD / Gerrit's Welt

Viete si predstaviť usmiateho lekára, ktorý má ľudský prístup, venuje vám svoj čas a energiu a vždy, keď sa vám trochu polepší, tak vám zatancuje? Takéto prekvapenie zažil malý chlapček, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici celý mesiac. Keď sa konečne začal cítiť lepšie, prišiel to s ním osláviť aj jeho ošetrujúci lekár.

Článok pokračuje pod videom ↓

Einen wunderschönen guten Morgen kleine starker Held und KämpferVor 5 Monaten hätte keiner gedacht, dass Du heute noch…

Gepostet von Unser Kleiner HELD / Gerrit's Welt am Mittwoch, 8. August 2018

Len 5-ročný Gerrit má zriedkavé ochorenie, tzv. skrátenie životného génu MOPD typu jedna. Toto ochorenie spôsobuje, že jeho imunita je znížená, je náchylnejší na infekcie a jeho vývoj je spomalený. Podľa najnovších výskumov je na celom svete len 10 detí, ktoré trpia týmto ochorením. Bohužiaľ, mnoho detí umiera už v prvých dvoch rokoch života.

Keď ošetrujúci lekár prišiel navštíviť svojho malého pacienta, ten mu povedal, že sa už cíti trošku lepšie. Nie je nič krajšie, ako to osláviť tancom. Aj vďaka takejto reakcii zažila rodina najkrajšie 4 minúty za poslednú dobu. Lekár im vyčaril úsmev na tvári a ukázal svoju nekonečnú ľudskú stránku.

Einen warmen guten Morgen Ihr LiebenHoffentlich wird es heute nicht zu warm…Es ist Dienstag Vormittag und ich bin…

Gepostet von Unser Kleiner HELD / Gerrit's Welt am Montag, 6. August 2018

Rodina sa z úprimného srdca poďakovala lekárovi ale aj zdravotným sestrám, ktoré sa celý mesiac o Gerrita starali a snažili sa mu čo najviac uľahčiť priebeh ochorenia. „Veľa sme plakali, veľa sme sa smiali, no vy ste tu pre nás vždy ochotne boli,“ povedala mamička Gerrita.

Krátko po tom, ako sa na internete objavilo zábavné video, malého chlapca prepustili z nemocnice domov. Čo však bolo ešte šokujúcejšie, rodičia nakoniec zverejnili informáciu, že malý Gerrit v tej dobe oslávil 5 narodeniny a dostal takýto krásny darček. Tanec, ľudskosť a prepustenie z nemocnice v jednom. Všetko najlepšie, malý bojovník!

Celé video si môžete pozrieť tu.

Lucia M., ladbible.com