Lina Medina: Najmladšia matka na svete, ktorá prepísala históriu medicíny. Svojho syna porodila vo veku 5 rokov

Lucia Mužlová

Obávali sa, že je chorá. Mala totiž extrémne veľké brucho. Rodičia si najprv mysleli, že Lina má v tele obrovský nádor, keď ju však lekári v Pisco v Peru vyšetrili, zistili, že je v siedmom mesiaci tehotenstva.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jej prípad prevzal lekár Geraldo Lozada. Aby sa potvrdilo tehotenstvo, vzal ju do lepšie vybavenej nemocnice v Lime. Aj tu tehotenstvo potvrdili. Lina sa narodila s ochorením, ktorému sa hovorí predčasná puberta. Ide o predčasný sexuálny vývin. Väčšina dievčat sa do puberty dostáva okolo 10 roku (chlapci o niečo neskôr, vo veku 11 alebo 12 rokov). Prvú menštruáciu mala Lina vo veku dva a pol alebo troch rokov. Keď mala štyri roky, mala úplne vyvinuté prsia a do piatich rokov sa jej rozšírila panva a mala plne vyvinuté kosti.

rarehistoricalphotos.com

Lina Medina sa oficiálne stala najmladšou matkou v histórii medicíny vo veku päť rokov, sedem mesiacov a 21 dní. 14. mája 1939 sa jej narodil cisárskym rezom chlapec. Operáciu vykonali Dr. Lozada, Dr. Bussaleu a anesteziológ Dr. Colareta. Dieťa vážilo 2700 gramov, bolo zdravé a dostalo meno Gerardo, po doktorovi Geraldovi Lozadovi. Už po niekoľkých dňoch mladá mamička aj jej dieťa mohli z nemocnice odísť.

rarehistoricalphotos.com

Ako iste viacerým napadlo, lekári okamžite zvažovali, či na Line nebolo spáchané násilie. Zatknutý bol Linin otec, ktorého podozrievali z incestu a zo znásilnenia, neskôr ho však pre nedostatok dôkazov prepustili. Lina nikdy nepriznala, kto je otcom dieťaťa, ani za akých podmienok došlo k oplodneniu. V roku 1955 vyšiel článok, v ktorom stálo, že v dedinách v Andách, v akej žila aj Lina, Indiáni často organizovali slávnosti. Práve tieto slávnosti končili často orgiami a znásilneniami.

rarehistoricalphotos.com

Mnoho ľudí si myslelo, že celý príbeh je výmysel, jeho pravosť však potvrdilo množstvo lekárov za pomoci niekoľkých biopsií, rentgenov kostry plodu a fotografií, ktoré zhotovili lekári, ktorí mali Linu v opatere.

rarehistoricalphotos.com

Gerarda vychovávali v domnení, že Lina je jeho sestra až do desiatich rokov, kedy prišiel na to, že v skutočnosti je Lina jeho matka. Viedol plnohodnotný život až do roku 1979, kedy vo veku 40 rokov zomrel na ochorenie kostnej drene. V mladosti Lina pracovala u Dr. Lozada ako sekretárka na klinike. Lozado jej poskytol potrebné vzdelanie a pomohol jej synovi dostať sa do školy. V roku 1972 sa Lina vydala za muža menom Raúl Jurado a 33 rokov po prvom pôrode sa jej narodil druhý syn. Lina Medina žije dodnes, odmieta však poskytovať rozhovory.

Pozri aj: Nevesta prekvapila svoju babičku tým, že si na svoju vlastnú svadbu oblieka jej svadobné šaty z roku 1962. Reakcia starej panej vás dojme k slzám

zdroj: babskeveci.sk, rarehistoricalphotos