Pozor, kódovaný jazyk zlodejov sa objavil už aj na Slovensku! Ak na dverách domu uvidíte tieto znaky, okamžite zavolajte políciu!

Monizz

Snažia sa oklamať policajtov, nerešpektujú zákony spoločnosti a každoročne ich pribúda. Zlodejov je na svete ako maku a najnovšie sa dostal na verejnosť ich kódovaný jazyk. Našli ste si na poštovej schránke, alebo niekde pri dome tieto symboly? Majte sa na pozore.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento kódovaný jazyk používajú zlodeji už po celom svete. Zverejnila ho polícia v Chile, no ak si myslíte, že je to príliš ďaleko, aby to zasiahol aj nás ste na omyle. Aj na Slovensku sa už objavili niektoré symboly a majitelia domov a bytových poštových schránok netušili, čo a prečo im niekto maľuje a lepí nezrozumiteľné obrázky.

Na domoch aj bytoch

Čudné znaky maľujú zlodeji na domy, garážové dvere, či kamenné ploty. V bytoch zasa lepia malé lepky na poštové schránky. Ak ste si niečo také všimli aj u vás, je veľmi pravdepodobné, že zlodeji sa o vás zaujímajú. Znaky symbolizujú rôzne veci – sledujú čas, kedy v dome nikto nie je, systém zabezpečenia, či počet osadenstva. Na svoj šifrovací jazyk využívajú 36 rôznych symbolov.

ofigenno.com

Kriminalisti v zahraničí už avizovali vysokú pravdepodobnosť, že zlodeji čoskoro svoj šifrovací jazyk zmenia. Vďaka policajtom z Chile, ktorí šifry pustili do médií, sú tak zlodej v malej nevýhode.

Nezabúdajte si preto kontrolovať svoje dvere, ploty, brány, ale aj poštové schránky. Nedá sa povedať, ktorá kategória ľudí je ohrozenejšia. Niektorí zlodeji číhajú po veľkých rybách, teda po veľkých domoch, v ktorých je predpoklad bohatého úlovku. Iní sa zasa zameriavajú na ľudí, čo žijú osamotene, starších, či matky na materskej. Chráňte si svoj majetok a prípadné podozrenia neváhajte ohlásiť.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), ofigenno.com