Táto jediná fráza umlčí človeka, ktorý klebetí a ohovára. Skúste ju a dotyčný už bude ticho

Michaela

pixabay.com

Je pravda, že sa klebety vyskytujú asi častejšie u žien ako u mužov. Netvrdíme, že práve vy ste tým človekom, ktorý klebety šíri. Možno máte, naopak, vo svojom okolí niekoľko ľudí, ktorí klebety radi šíria. Tiež vám nie je príjemné ich počúvať? Viac už nemusíte! A navyše – dámy neklebetia.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Podľa psychológov je takmer až 80% toho, čo sa denne vysloví, klebetami. Verili by ste tomu? Je to celkom vysoké číslo. Ľudia na ne reagujú rôznymi spôsobmi. Jedni ich hlcú a pridávajú ďalšie, ktoré započuli na rohu ulice, druhí ich jednoducho vypočujú a viac neriešia. Čo tak ale klebety jednoducho stopnúť? Každý z nás jednoducho niekedy popustí a rozreční sa o kolegyni či bývalej spolužiačke. Dajte si však pozor na to, aby to nebolo niečo, čo by človeka, ktorého sa to priamo týka, mohlo raniť. Skúste sa tomu vyhýbať a skúste ohováranie stopnúť aj vo vašej blízkosti. Správať sa eticky ešte nikomu neublížilo. A jednak – nikdy neviete, kedy sa karta môže obrátiť proti vám…

Ako stopnúť ohováranie

Ak ste sa už žiaľbohu stali „obeťou“, ktorá klebety pravidelne musí počúvať či už v práci alebo v rodine, skúste najbližšie použiť frázu: „Prečo mi to hovoríš?“ Dotyčnú osobu najpravdepodobnejšie zneistíte, rozhodne prekvapíte, avšak jej hlavne dáte jasne najavo, že nechcete byť súčasťou žiadneho ohovárania a nezaujíma vás to.

pixabay.com

Nezáleží na tom, či sú klebety spojené s hnevom, pomstvou, závisťou, odporom. Ak dotyčný nemá „v ponuke“ žiadne príjemnejšie témy a pomocou ohovárania sa snaží vystupovať v lepšom svetle, nestojí vám za debatu.

Najsmutnejšia však býva situácia, kedy niekto, kto vás poza chrbát veselo ohovára, sa vo vašej prítomnosti chová akoby nič. Vtedy je to jasným znamením, že ten človek naozaj za veľa nestojí. Nenechajte sa však strhnúť negatívnymi emóciami. Ak sa šíria chýry o nejakej vašej chybe, nie je to židna tragédia. Sme ľudia a sme omylní, nikto nie je dokonalý.

pixabay.com

Niektorí ľudia sa jednoducho vyžívajú v tom, že spôsobujú druhým nepríjemnosti. Nenechajte si však piť krv. Ak však klebetenie prepísklo mieru a nezvládate ho, obklopte sa svojimi blízkymi a komunikujte, venujte sa svojim koníčkom, nemyslite negatívne. Nenechajte sa zničiť.

Každý sme iný, máme svoje spôsoby, ktoré niekto druhý nemusí chápať, neznamená to však to, že musia byť osočované.

Ako na klebety reagujete vy? Stretávate sa s nimi bežne?

Pozri aj: V roku 2018 nechajte odísť všetko, čo vám nie je súdené. Zbohom dajte týmto 8 veciam

zdroj: babskeveci.sk, takprosto.cc

Najnovšie články