Tento príbeh rozdeľuje ľudí na dve strany. Jedna súcití s mamičkami, ktoré prišli o svoje deti, druhá to považuje za morbídne. Na ktorej strane sa ocitnete vy?

Mary

Príbeh Becki Wilsonovej je smutný a šťastný zároveň. Jej dieťa iba pár hodín po narodení zomrelo. Beckin muž po tejto udalosti, pre ňu urobil niečo, čo by nikto z nás nečakal. Pre Becki to bolo tak úžasné gesto, že sa nemohla ubrániť svojim emóciám. 

Po takejto udalosti nebolo pre rodičov vôbec ľahké sa s dieťaťom rozlúčiť. Obaja boli z toho zdrtení, smutní, bezmocní. Beckinmu mužovi však v hlave vznikol nápad. Vymyslel pre svoju ženu tzv. „postieľku na maznanie“.

dieťa 1
facebook.com

Táto postieľka udržovala telo bábätka v prirodzenej teplote ešte niekoľko dní po tom, ako zomrelo. Pozostalí rodičia tak so svojím dieťaťom mohli zostať dlhšie, aj keď medzi nimi už nebolo. Je to spôsob, ako novorodeniatku vyjadriť svoje „zbohom“. Becki tento strávený čas opisuje ako najmagickejšie, aj keď bolestivé dni zo svojho života.

dieťa 2
facebook.com

„Dostala som možnosť ho obliecť, mohla som ho umyť a mohla som sa na neho pozerať niekoľko hodín. Nebolo to ale rovnaké. Aj keď to bol rozdiel, cítila som, že som dobrou mamou, schopná mu dať všetku lásku. Na tento pocit nikdy nezabudnem.“ Takto sa vyjadrila Becki v jednom z rozhovorov.

dieťa 3
facebook.com

Krátku dobu po tom, čo jej dieťa zomrelo, sa Becki dozvedela, že iná rodina požiadala o „postieľku na maznanie“. Becki bola z toho veľmi prekvapená, nevedela, že tento nápad bude mať taký úspech. Od tej doby sa rozhodla, že rodiny, ktoré si prešli rovnakou skúškou osudu ako ona, by mali mať doma túto postieľku tiež.

dieťa 4
facebook.com

Založila teda stránku justgiving.com na ktorú môžu ľudia prispievať peniaze, práve na výrobu týchto postieľok. Keď sa vyrobia, pošlú sa do nemocníc, kde budú mať rodičia priestor a čas sa so svojím dieťaťom dôstojne rozlúčiť a stráviť s ním o trochu viac času.

dieťa 5
facebook.com

Becki vysvetlila postup, ako vlastne táto posteľ funguje: Umožňuje rodine, ktorej zomrelo dieťa, stráviť s ním viac času. Lôžko ochladzuje telo dieťaťa a spomaľuje prirodzené procesy, ktoré sa dejú po smrti. Táto nová technológia by sa dala nazvať aj akousi kolískou, prostredníctvom ktorej sa rodičom vytvorí priestor na rozlúčenie so svojím dieťaťom.

V živote sa nám veľmi často naskytnú skúšky, ktoré musíme zvládnuť a ísť ďalej. Takúto istú skúšku musela absolvovať aj Becki. Vďaka pomoci svojho muža ju zvládla a naviac pomohla aj desiatkam iným ľudom, ktorý sa museli vyrovnať s rovnakou stratou.

Čo poviete na tento príbeh? Je to síce kontroverzné, no skúste sa vžiť do kože práve mamičiek, ktoré o svoje deti bohužiaľ prišli. Každá z nich si želá aspoň jednu sekundu navyše, nemám pravdu?

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), popsugar.com 

Najnovšie články