Mladej, len 16-ročnej Slovenke sa podaril nevídaný kúsok, jej fotografiu videli milióny ľudí. Pozrite si, vďaka čomu sa preslávila

Lucia Mužlová

Zuzana Dagmar Kubíková je gymnazistka, ktorá veľmi rada fotí a svoje fotografie tiež rada zverejňuje na sociálnych sieťach, v obľube má Instagram. A tam sa jej podaril s fotografiou, na ktorú sa pripravovala celý rok, výnimočný úspech. Jej fotografia má teraz vyše 800 tisíc lajkov a fotografiu tiež zdieľa oficiálne konto Instagramu. 

Aká fotka mala teda taký veľký úspech? Zuzka každý deň počas roku 2016 písala na papierik to, čo ju v ten deň potešilo.  Z peknej tradície sa stal zvyk. Aj keď niektoré dni bolo náročné napísať to, čo ju skutočne potešilo, naučila sa hľadať dobré aj v tom zlom. Počas 366 dní si papieriky uschovávala a 1. januára ich všetky pekne rozložila a všetky vyfotografovala.

Zuzka je študentkou Evanjelického bilingválneho gymnázia v Martine a na Instagrame uverejňuje fotografie od augusta 2013. Predtým, ako zdieľala túto fotografiu mala pekných, až 500 followerov, teraz ich má vyše dvoch tisícok a toto číslo stále rastie.

Zuzka uviedla, že ju veľmi baví fotiť prírodu, a tiež jej psa. Aj keď vie, že na sociálnych sieťach sa dá aj pekne zarobiť, zatiaľ si nie je istá, či by sa tomu chcela v budúcnosti venovať. Ak by sa ale predsa rozhodla venovať fotografii, najradšej by fotila pre National Geographic, čo by sme jej všetci úprimne zo srdca priali. Zuzka ale zdieľa názor svojej maminy, podľa ktorej najprv musí dokončiť školu.

zdroj: babskeveci.sk, instagram.com

Najnovšie články