Ako by malo vyzerať dokonalé ženské telo? Táto úprimná fotoséria vám ukáže, aká je skutočná pravda

Lucia Mužlová

Čo je vlastne krása? Pre každého toto slovo symbolizuje niečo iné. Mnohí tvrdia, že krása je hlavne v očiach pozorovateľa. Rovnaký názor má aj fitness bloggerka Cassey Ho, ktorá si všimla, že ideálny tvar ženského tela sa rokmi posudzuje a zároveň aj mení. To, čo bolo v minulosti atraktívne dnes je možno naopak. Ako sa menil ženský ideál krásy počas rokov?

Článok pokračuje pod videom ↓

Ženy až príliš často posudzujú to, ako vyzerajú. Nemajú radi svoj zadok, stehná alebo bruško. Snažíme sa svoje nedokonalosti skryť za oblečenie a často si odriekame bežné jedlá len kvôli tomu, že vieme, že budeme musieť navštíviť posilňovňu, aby sme sa prebytočných kilogramov následne zbavili.

Ak vás niekedy zaujímalo, ako sa menil ženský ideál krásy počas rokov, fitness bloggerka Casey vám to ukáže vo vynikajúcej fotosérii, ktorú s pomocou programu na úpravu fotografií pripravila.

1400-1700 sú roky dokonalého tela aj s krivkami

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Keto Hani 🇲🇾 (@phatmama.my) on

2018 je rok, kedy sa do módy vrátili krivky. Plnší zadok, výrazné boky a štíhly pás

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cassey Ho (@blogilates) on

Ak si chcete pozrieť, ako sa časom menil ideál ženskej krásy, stačí si pozrieť všetky fotografii v galérii na Instagrame.

Ani jedna z týchto fotografií nie je sama o sebe dokonalá, no porovnáva to, ako sa menil štandard krásy. Bloggerka taktiež vyzýva všetky ženy, aby sa medzi sebou neporovnávali a taktiež, aby si nič nerobili z komentárov ľudí. Kto určuje dokonalý ideál krásy? Všetci si ho musíme určiť v sebe. Ak sa cítite dobre vo vlastnom tele, verte nám, nie je nič krajšie. Silná a sebavedomá žena nepotrebuje telo, ktoré bude dokonalé.

Pozri aj: Od dnes povinný ranný rituál: Do pohára s vodou pridajte med a takéto zázraky sa stanú s vašim telom

Lucia M.

Najnovšie články