AKTUÁLNE: Včera padol absolútny teplotný rekord. Ako bude na Slovensku počas víkendu?

Lucia Mužlová

Počas včerajšieho dňa padli teplotné rekordy a to nie len na Slovensku. Celá Európa je pod vplyvom teplého vzduchu, no momentálne treba rátať so zamračeným počasím.

Ako informuje imeteo.sk, v Maďarsku namerali +23,5 °C a v Rakúsku až +24,2 °C. Včera sme na našom území zaznamenali najteplejší februárový deň v histórii a aj najteplejší deň meteorologickej zimy. V Hurbanove sa teplota dostala až na +20,6 °C, čím bol prekonaný rekord z 22. februára 2016, kedy bolo nameraných +20,3 °C. Aké počasie nás čaká dnes?

Foto: pixabay

Do našej oblasti prúdi chladnejší vzduch. Polooblačno až oblačno, na západe a severe prehánky. Teploty 7 až 12 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku polooblačno až oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 6 až 3 a najvyššie denné 9 až 12 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 5 až 0 a najvyššie denné 7 až 11 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 5 až 1 a najvyššie denné 7 až 11 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno, prehánky dažďa so snehom, najnižšia ranná teplota 0 a najvyššia denná 4 stupne C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno, snehové prehánky, najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 1 stupeň C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno, snehové prehánky, najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná -2 stupne C.

Počas víkendu bude na území Slovenska zamračené počasie. Teploty by mali byť plusové, no vystúpia asi len do 10 stupňov. Riziko zrážok je minimálne, neprekračuje hodnotu 20%.