Mladá mamička zdieľala dôležitý odkaz. Toto je dôvod, prečo sa jej syn v škôlke správal neposlušne a ubližoval ostatným deťom

Gabriela Kinčoková

Detí trpiacich ADHD je čoraz viac. Mnohokrát majú túto poruchu zdedenú po svojich rodičoch a je veľmi pravdepodobné, že postupom času z nej vyrastú. Profesionála fotografa a matka štyroch detí Melody sa rozhodla povedať viac o dôvode „zlého správania sa“ svojho syna. Pediatrov totiž tento prípad nezaujímal. Melody zdieľa na sociálnej sieti fotku svojho syna Kiana a vysvetľuje ako sa veci majú.

Melody zverejnila na sociálnej sieti fotku svojho syna počas toho, ako spí. Na fotke by nebolo nič neobyčajné keby chlapec počas spánku nemal otvorené ústa. Ani to nie je nič nezvyčajné. Tento jav však ovplyvňuje správanie sa malého Kiana.

Všetko sa začalo keď Kian začal chodiť do druhej triedy materskej školy. Pred rokom ale bolo ešte všetko v poriadku, a preto učiteľky začali Melody upozorňovať. „Kian všetky deti naťahuje a nedokáže sa ovládať,“ povedala učiteľka. 

Aj doma sa všetko začalo komplikovať. Kian začal mávať hneď ráno záchvaty hystérie, nechcel jesť a hneval sa aj kvôli maličkostiam. Doktori ihneď povedali, že chlapec trpí ADHD a tak mu predpísali lieky, ktoré mali správanie mladého chlapca zmierniť. Kian mal však jeden príznak, ktorý vôbec s touto diagnózou nesúvisel. Tým príznakom bol kašeľ.

Parents, prepare yourself for some all caps yelling, because this is going to change some lives. All parents. If you…

Gepostet von Melody Yazdani am Mittwoch, 24. Oktober 2018

Chlapca poslali na alergológiu, kde chlapcovi predpísali množstvo liekov. Toto všetko sa opakovalo, až kým Melody nezobrala chlapca k zubárovi špecialistovi, ktorý odhalil, že chlapec trpí bruxizmom (nočné škrípanie zubov). Tento problém môže byť jedným zo znakov zväčšených mandlí.

Vtedy si Melody spomenula na článok, ktorý raz čítala. Spojenie ADHD a zväčšených mandlí. Hneď s malým Kainom navštívila lekára, ktorý diagnózu potvrdil. Okrem všetkého zistili, že kvôli porušeniu nazálneho dýchania, Kian nespí dostatočne a tak jeho mozog nemá dostatok kyslíka.

Poruchy spánku spôsobovali u chlapca teda nervozitu, nechuť do jedla, podráždenosť a iné problémy. Po tomto zistení dala Melody synovi mandle odstrániť. Potom sa stal doslova zázrak. Po odstránení mandlí sa chlapcove správanie zlepšilo a utíchli aj sťažnosti učiteliek.

Z Kiana je teraz zdravý a šťastný chlapec, ktorý už nemusí užívať žiadne lieky. V mnoho prípadoch sú deti okamžite odsúdené s poruchou ADHD a teda liečené nesprávne. Je dôležité spozorovať všetky jednotlivé príznaky a s akýmkoľvek podozrením na inú diagnózu navštíviť lekára.

Pozri aj: Vzťah k čítaniu sa tvorí v už detstve. Toto je 10 rád, ako inšpirovať deti k tomu, aby uprednostnili knihy pred smartfónmi

Gabriela, adme.ru

1
Komentovať