Žena v autobuse neprepustila miesto žene v ôsmom mesiaci tehotenstva. Jej vysvetlenie vás prekvapí

Kristína Hagarová

Foto: Unsplash/ GuideRail, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Žena sa podelila so svojím príbehom, ktorý ľudí rozdelil na dva tábory. Prezradila, že má výčitky svedomia po tom, že v autobuse nepustila sedieť ženu, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva.

Článok pokračuje pod videom ↓

O príbehu napísal portál Tyla, ktorý tiež upozornil na to, že kým ju hneď odsúdite, mali by ste si najprv vypočuť jej príbeh. Žena cíti výčitky svedomia, že nepustila sadnúť ženu v pokročilom štádiu tehotenstva. Vo všeobecnosti je všetkým jasné, že je slušné pustiť sadnúť starších ľudí, tých, ktorí nemôžu stáť, alebo tehotné ženy.

Foto: pexels

Nechcela ju pustiť sadnúť

Vo väčšine autobusoch sú v prednej časti vyčlenené miesta práve pre týchto ľudí. Žena vysvetlila, že sa vracala domov zo školy a keď nastupovala, bolo voľných veľa miest, pričom si vybrala jedno miesto v zadnej časti autobusu. „Niekoľko zastávok na to nastúpila tehotná žena, ignorovala prvé miesta, ktoré sú prioritné a prišla ku mne, aby sa ma spýtala či jej prepustím miesto. V tom čase už bol autobus totálne preplnený a neboli žiadne voľné miesta.“

Tehotné ženy majú vyhradené miesto

„Povedala som jej, že nie, pretože som bola unavená a chcela som si sadnúť. Povedala mi, že som blázon a že je v ôsmom mesiaci tehotenstva. Povedala som jej, že to ma nezaujíma, že má miesto vyhradené vpredu. Nakoniec jej pustil miesto niekto iný a ja som sa cítila hrozne,“ povedala. Dodala, že si myslí, že má nárok na miesto na sedenie, ktoré si obsadila a že si nie je istá či ľudia, ktorí sedeli na vyhradených sedadlách, ich skutočne potrebovali.

Žena sa nahnevala