Vo vyľudnených mestách je viac zvierat ako ľudí. Na uliciach Londýna sa objavili nečakaní návštevníci

Hyriaková Kristína

Foto: Twitter (billybragg)

Vyľudnené mestá, prázdne cesty a na uliciach sa nenachádza absolútne nikto. Už dlšiu dobu ľudia zverejňujú fotografie prázdnych turistických destinácií v Taliansku, no nevyhol sa tomu ani obľúbený Paríž a Londýn.

 

Čo sa však týka týchto miest, hoci sú bez ľudí, predsa len dávajú priestor iným tvorom, aby si prezreli mesto. Sú to práve zvieratá, ktoré si užívajú voľný pohyb bez strachu z toho, že im niekto ublíži. To je aj prípad v Londýne, o ktorom informoval portál Ladbible, avšak je o trochu zaujímavejší, ako by ste čakali.

Jelene na každom kroku

Zdá sa, že jelene tu doslova prevzali vládu nad mestom. Vo východnom Londýne sa objavilo celé stádo, ktoré sa prechádzalo po štvrti a páslo sa na rôznych trávnatých plochách, od sídliska Harold Hill, až po park Dagnam, ktorý je v obasti už viac ako 1 000 rokov. Hoci obyvatelia občas mali možnosť vidieť jelene, určite to nebolo v takomto veľkom množstve.

Sťahujú sa bližšie k domom

Miestni obyvatelia tvrdia, že teraz sú odvážnejšie, lebo na uliciach nie sú ľudia a neruší ich premávka. Nielen, že obyvatelia hovoria, že vidia veľké skupiny jeleňov, zdá sa, že sa sťahujú bližšie ku ich domovom. 50-ročný miestny dekan Zetter pracoval, keď zrazu na tráve sedelo 20 jeleňov.

Zarazene pozerajú, ale neboja sa

„Zrazu som na ne narazil a zostal som stáť. Obyvatelia sa prechádzali okolo nich so psami, ale jednoducho si ich nevšímali a taktiež nereagovali ani psy. Bol to nádherný začiatok dňa. Len tam ležali, prechádzali sa a žuvali trávu,“ povedal. Podľa neho je to hlavne preto, lebo život sa v mestách utíšil. Následky izolácie a karantény sú jasné aj v iných mestách na svete.

Čistá voda v Benátkach

Miestni obyvatelia Benátok v Taliansku informujú, že voda v slávnych kanáloch mesta je oveľa jasnejšia, čo umožňuje vidieť aj život v nich. Mnohí ľudia tvrdia, že vidia ryby a že určite nikdy nevideli, aby tam bola taká čistá voda. V Benátkach je doprava takmer úplne zastavená a práve vďaka karanténe žijú v oveľa čistejšom prostredí. Mnohí dúfajú, že práve vďaka tejto situácii sa ľudstvo poučí a že až to všetko skončí, tak aj Benátky nájdu rovnováhu medzi davmi turistov a čistotou.

Najnovšie články