Originálna slovenská výzva pre osamelých seniorov. Do krabice od topánok im ľudia balia darčeky pod stromček

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?)/archív TASR

Aj keď by sme mali lásku a radosť rozdávať počas celého roka, vianoce sú v tomto predsa len o trochu magickejšie a vtedy každý pociťuje, ako veľmi je dôležité pomôcť. Preto v tomto období vznikajú aj nádherné projekty, za ktorými sú aj veľmi šikovní Slováci.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jedným z týchto krásnych projektov je aj Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Ako sa uvádza na ich stránke na Facebooku projekt založila Janka Galatová. Prvotne oslovila svojich známych, aby sa zapojili do zbierky darčekov pre seniorov domovoch dôchodcov. Do zbierky sa potom aktívne zapojila aj Silvia Slobodová, Veronika Slneková a Erika Slamková, ktoré začali zastrešovať projekt vo svojom okolí ako kontaktné osoby.

Gepostet von Dajush Amanita am Freitag, 29. November 2019

Darčeky pre dôchodcov

Pre mnohých ľudí sú Vianoce v prvom rade o detskej radosti. Preto často zabúdame aj na druhú stránku, a to práve na ľudí v domovoch dôchodcov, ktorí veľakrát nemajú nikoho, kto by si na nich spomenul. Práve tento projekt je zameraný na nich a na to, aby sa potešili z možno jediných darčekov, ktoré si pod stromčekom našli. Ako už napovedá samotný názov, ide o to, aby ste do krabice umiestnili darčeky, ktoré by sa podľa vás mohli dôchodcom páčiť.

Tak aj naše krabičky putujú neznámym starkým, verím že ich srdiečko bude rovnako potešené, ako tie naše keď sme…

Gepostet von Andrea Bérešová am Freitag, 29. November 2019

Pravidlá nájdete pod fotografiami

Projekt má svoje vlastné pravidlá, ktoré nájdete pod hlavnou fotografiou a tiež tam nájdete rôzne tipy, čo by ste mohli do balíčka dať. Najčastejšie je to práve drogéria, káva alebo čaj, krížovky, či knižka. Najlepšie je, samozrejme, informovať sa u konkrétnej osoby, ktorá zastrešuje dané mesto, v ktorom sa zbierka organizuje. Zároveň však nie je problém krabicu darovať, aj keď ste z iného mesta. Zbierka sa však organizuje v naozaj veľkom množstve miest po celom Slovensku. Ak aj vy chcete pomôcť a zapojiť sa do tohto nádherného projektu, stačí len, keď sa pridáte do skupiny a kontaktujete danú osobu. Urobte niekomu Vianoce naozaj výnimočné.

Gepostet von Veronika Leváková am Donnerstag, 28. November 2019