Jednoduchý návod na výrobu rúška zo starého trička. Bez gumičiek aj šijacieho stroja

Kristína Hagarová

Foto: Twitter (Lee Sova Claypool)

Ešte v začiatkoch vypuknutia koronavírusu mnohí ľudia tvrdili, že nosenie rúšok nie je potrebné, pokiaľ nemáte pozitívny test na COVID-19 či inú chorobu. Slovensko bolo jednou z mála krajín, kde sa rúško zaviedlo ako povinné už veľmi skoro.

V posledných týždňoch stúpali čísla ľudí, ktorí boli pozitívny na koronavírus a podľa portálu Bored Panda už aj v USA by mal každý pri odchode zo svojho domu mať rúško na sebe. Podobne ako u nás, tak aj v iných krajinách je však rúšok akútny nedostatok. Nedajú sa nikde zohnať a niektoré je dokonca aj zakázané predávať, a to preto, aby zostalo pre lekárov.

Rúško zo starého trička

Práve preto začali tí šikovnejší z náš rúška šiť. Nie každý však má také zručnosti, aby to dokázal a mnohí sa boja, že by urobili viac škody ako úžitku. Hoci je pravda, že vám postačí čokoľvek, čo vám zakryje ústa a nos, je lepšie, keď máte niečo vhodné, čo vás skutočne ochráni. S úžasným nápadom prišla jedna žena, ktorá vyrába rúška zo starých tričiek a na sociálnej sieti ľuďom ukázala jednoduchý návod ako na to.

NÁVOD

  • Z trička odstrihnite rukávy, nechajte si však dlhšie pásiky, ktoré v tomto prípade poslúžia ako gumičky.
  • Rukáv rozstrihnite a jednotlivé pásiky prišite po bokoch tak, aby ste si ich mohli uviazať okolo uší či hlavy.
  • Uistite sa, že vám tričko sedí okolo tváre tak, aby vám zakrýval nos, ústa, ale zároveň aj aby vám z tváre nepadal. V prípade žien by ste preto mali použiť tričko s užšími rukávmi.

Jednoduché a rýchle

Podľa jednoduchého návodu ľuďom ukazuje, ako vyrobiť rúško bez šijacieho stroja a zo starého trička. Je výborné, keď môžete chrániť seba, ale aj druhých ľudí okolo vás. Mnohí ľudia teraz zdieľajú, čo sa im podarilo vytvoriť z jej návodu. Skúšali ste už ušiť rúško?

0
Komentovať