Ženy, ktoré sú dlhšie slobodné a bez partnera skončia ako tie najšťastnejšie. Toto je dôvod, prečo to tak je

Hyriaková Kristína

Foto: pexels

Niektorí ľudia tvrdia, že si nevedia predstaviť, že by zostali v živote sami. Existuje aj množstvo takých ľudí, ktorí dokonca nevedia byť sami a orientujú sa na to, aby mali neustále nejakého partnera. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nie každý je zvyknutí byť slobodný, hlavne ľudia, ktorí nepretržite s niekým chodia od strednej školy. A možno ste práve zažili veľké sklamanie a rozhodli ste sa, že zostanete slobodnými. Podľa portálu Thought Catalog je to možno to najlepšie, čo urobíte. Ženy, ktoré sa rozhodli byť dlhú dobu bez vzťahu, sú vo všeobecnosti šťastnejšie. Podľa portálu New York Post sú dokonca aj zdravšie. Prečo to tak je?

Samostatnosť a nezávislosť

Foto: pexels

Zo začiatku sa možno cítite veľmi osamelo, ale potom si zvyknete na to, že ste sama a vtedy začnete byť spokojná. Máte pokojný spánok, nakupujete oblečenie osamote, nemáte problém ísť sa najesť do reštaurácie sama a vôbec sa necítite trápne. Taktiež nemáte problém požiadať o pomoc, keď máte nejaký problém v domácnosti. Sústredia sa na seba, majú čas stretávať sa s priateľkami, čítať knihy a venovať sa rodine a svojim záľubám.

Vie byť šťastná aj sama

Foto: Unsplash

Začnú sa o seba starať a zrazu zistia, že bez partnera majú vlastne veľa času na to, aby sa venovali sebe. Taktiež zistia, na čom im skutočne záleží a možno aj to, akého partnera by vlastne pri sebe chceli mať. Možno by niekto povedal, že sa nedokážu prispôsobiť, ale práve samostatnosť a nezávislosť je to, čo väčšina mužov od svojich partneriek očakáva. Ženy takto začnú lepšie narábať s financiami, pretože si uvedomia, že láska nie je stredobodom ich vesmíru a nespoliehajú sa na peniaze niekoho iného.

Ak vzťah nepríde, je to v poriadku

Foto: unsplash

Mnohé ženy si taktiež zvyknú na myšlienku, že už sa nikdy nevydajú a možno nebudú mať ani deti a absolútne im to nebude prekážať. Sú jednoducho dosť silné na to, aby to zvládli a aby si to ešte aj užili. Silné ženy potrebujú mať pri sebe niekoho, kto ich bude podporovať a kto bude s nimi nasledovať ich sny a vlastné plány. Po čase pochopia, že to nemôže ani jeden, ani druhý obetovať pre lásku a že všetko majú robiť spoločne. Taktiež je dôležité si uvedomiť, že nikto vás nemôže urobiť šťastným. Je to iba na vás a keď budete vedieť byť šťastný sám za seba, ten partner to bude chápať tiež.

Najnovšie články