Experti na reč tela: Snúbenica princa Harryho robí neustále túto jednu vec. Čo to znamená?

Banana

Reč tela je niečo, čo o nás prezrádza mnoho bez toho, aby sme o tom vedeli. Aj keď sa vedome snažíme klamať alebo skrývať svoju pravú tvár, práve pohyby rúk, nôh, alebo gestá či mimika z nás robia otvorenú knihu, ktorá sa dá poľahky prečítať. Snúbenica sympatického princa Harryho, Meghan Markle, je momentálne pod drobnohľadom novinárov, fotografov, ale i odborníkov na reč tela, ktorí si na túto útlu krásku posvietili. Upozorňujú najmä na jej dotýkanie sa vlasov a dešifrovanie tohto gesta je len dôkazom, že aj slávna Meghan je len človek.

Článok pokračuje pod videom ↓

https://www.instagram.com/p/BcMmfPCFvru/?taken-by=meghan_markle

Rečou tela prehovárame každý deň, no len málokedy ju vnímame na iných. Často je pre nás „španielskou dedinou“, pretože ju nedokážeme dešifrovať. Spôsob, akým za nás rozpráva naše telo, je spoľahlivým nástrojom k bližšiemu poznaniu, ktorý neklame. Aj pri najväčšej snahe nedokážeme zakryť prirodzené reakcie tela na stres, radosť alebo neistotu.

https://www.instagram.com/p/Bad0rk6l7Cl/?taken-by=meghan_markle

Americká herečka Meghan Markle je v posledných dňoch „na roztrhanie“. Odkedy boli oznámené jej zásnuby s princom Harrym, svet ovládli špekulácie o ich svadbe, šatách budúcej nevesty, ale aj ich vzťahu.

Práve preto sú jej každodenné kroky neustále v hľadáčiku objektívov všadeprítomných fotografov. Aj keď sa táto mladá žena roky venuje hereckej kariére a pred kamerami je ako doma, jej postavenie ako budúcej členky kráľovskej rodiny jej zjavne dáva zabrať. Dôkazom je reč jej tela.

Meghan sa na množstve fotografií dotýka svojich tmavých vlasov a práve na to upozornili odborníci na reč tela. Aj americká expertka na reč tela Blanca Cobb súhlasí, že toto gesto je typické pre ľudí v nepríjemnej pozícii. „Niektorí ľudia sa zvyknú hrať s vlasmi, špárajú si do nechtov alebo sa sa hladia a trú po rukách. To je spôsob, ako sa z psychologického hľadiska snažia upokojiť samých seba, pretože sa cítia nervózne, nekomfortne alebo úzkostne.“

View this post on Instagram

#RepostSave @theprinceharrysite with @repostsaveapp ・・・ #News: #MeghanMarkle will spend Christmas with The Queen and other members of The Royal Family at Sandringham this year during the Christmas celebrations. According to The Times, #PrinceHarry asked his grandmother for an exception to the unwritten rule that fiancées are not welcome to spend Sandringham at Christmas. The newly engaged couple are expected to stay at Sandringham from Christmas Eve until Boxing Day. They will then depart for America to spend new year with Meghan’s mother, Doria Ragland. Members of The Royal Family usually arriving at Sandringham a day or two before Christmas Day. They will be greeted with a timetable of events and be shown to their rooms before joining Her Majesty and other members in one of the drawing rooms for tea. It is on Christmas Eve that the family exchange presents – though, by convention, gifts tend to be humorous and not of material value, with The Queen wishing to retain the core values of family at Christmas. Christmas day itself will consist of breakfast, before the annual Christmas church service with the whole family at Sandringham Parish Church – the only public appearance for the family at Christmas. The family will later return to the house before the traditional Christmas dinner is served. Being invited to spend Christmas with The Queen certainly shows that Meghan is being welcomed as part of the family. She will be the first royal fiancée to spend Christmas with The Queen.

A post shared by CAG Media – Media Marketing (@carmenfamoros) on

Iste sa aj vám vybavia situácie, kedy ste rovnaké úkony na upokojenie využívali aj vy. Nejde len o dotyky vlasov, hovoríme aj o dotýkaní a šúchaní si krku alebo zátylku, mädlení a škriabaní si rúk, šúchaní nosa, brady alebo prepletaní prstov do dotyku. Pri sedení si ľudia často hladia kolená alebo škriabu nohy.

Ak sú ľudia nervózni, cítia sa neisto, sú vystavení novým stresujúcim situáciám alebo je na nich vyvíjaný nátlak, telo sa snaží vyriešiť túto situáciu. V tej chvíli si automaticky snažíme dvihnúť hladinu hormónu, ktorý je dôležitý pre pocit pohody a pokoja – oxytocínu. Ten telo vyplavuje práve vďaka dotykom, na ktoré sme zvyknutí už odmalička. „Autoupokojovanie“, ktoré je popísané vyššie, nie je ničím iným, len akousi dospeláckou obdobou zvierania plyšového medvedíka, cmúľania palca či cumlíka u detí.

Ďalším znakom je sklonenie hlavy alebo naklonenie brady, čím sa telo akosi bráni pred zrakom množstva ľudí. Vídať to najmä pri prezentáciách pred obecenstvom, kedy sa človek cíti „sám proti všetkým“. Opakom je ale dvihnutie hlavy a odhalenie krku, ktorý je citlivým miestom. Toto gesto spojené s pohrávaním sa s vlasmi naberá v inom kontexte celkom nový význam. Vyjadruje akési koketovanie a flirtovanie s fotografom alebo kamerou, čo je časté najmä u modeliek a herečiek, ktoré sa tvária sebaisto.

https://www.instagram.com/p/BYLLQoNlQAC/?taken-by=meghan_markle

Preto je dôležité vnímať prejavy „seba dotýkania“ v celom kontexte. Ak sa zvyknete pohrávať s vlasmi alebo si obhrýzate nechty aj pri obyčajných situáciach (napríklad doma, pri pozeraní televízie alebo pri telefonovaní s kamarátkou), ide len o prejav zlozvyku.

https://www.instagram.com/p/BcTE-13lGFM/?tagged=meghanmarkle

Neustále dotýkanie sa vlasov, ktoré pozorujeme u Meghan, je tak vlastne sympatickým gestom, ktoré nám prezrádza, že aj hviezdy a známe osobnosti sú len ľudia a v istých situáciách sa cítia ozaj neisto. Niet sa čo diviť, pretože kráľovské zásnuby a budúca svadba, čo znamená množstvo fotografov na každom rohu, je príliš veľké sústo aj pre americkú herečku.

https://www.instagram.com/p/BcSS0MRljDy/?tagged=meghanmarkle

Pozri aj: Experti na reč tela sa zhodli: Ruky princa Harryho v priamom prenose prezradili túto zaujímavú vec o jeho vzťahu so snúbenicou

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), redbookmag.com

Najnovšie články