Takto ste kráľovnú Kamilu ešte nevideli. Keď sa objavila na verejnosti, všetkých šokovala

TASR , Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Britský kráľ Karol III. a jeho manželka kráľovná Kamila pricestovali v piatok na záver návštevy Francúzska do mesta Bordeaux na juhozápade krajiny. V radničnej záhrade zasadili dub. TASR správu prevzala z agentúr DPA a PA Media.

Článok pokračuje pod videom ↓

V meste ich privítal francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu. S nadšením ich očakávali aj miestni obyvatelia, ktorí mávali francúzskymi a britskými vlajkami a skandovali názov kráľovskej a národnej hymny Spojeného kráľovstva „Boh ochraňuj kráľa“.
Následne sa kráľovský pár stretol s primátorom Bordeaux Pierrom Hurmicom a primátorom britského mesta Bristol Marvinom Reesom.

V záhrade vysadili dub

Bordeaux a Bristol sa stali partnerskými mestami v roku 1947. Primátori ukázali kráľovského páru počas návštevy radnice dokument, ktorý načrtol ich spoluprácu. Ukázali im aj fotografie z návštevy britského kráľa v roku 1977 a z návštevy bývalej britskej kráľovnej Alžbety II. v roku 1992.

Foto: profimedia

Kráľ s kráľovnou sa po stretnutí podpísali do návštevnej knihy radnice a vyšli do záhrady, kde spoločne zasadili mexický dub. Kamila mala pritom oblečené tyrkysové kabátové šaty z britského módneho domu Anna Valentine a diamantovú brošňu, ktorú nosievala Alžbeta II.

Chcú posilniť vzťahy s Francúzskom

Do Bordeaux pricestoval kráľovský pár po dvojdňovej návšteve Paríža, kde Karol III. ako prvý britský monarcha vystúpil v hlavnej sále francúzskeho Senátu. Vo francúzskom hlavnom meste sa stretli aj s francúzskym prezidentom a jeho manželkou, s ktorou si Kamila zahrala stolný tenis. Zúčastnili sa aj na bankete na zámku vo Versailles. Mesto Bordeaux je známe svojím vínom. Žije tam viac než 250 000 obyvateľov, z ktorých je asi 39 000 Britov.

Kamila sa spolu s Karolom zúčastnili na štátnom bankete vo Versaillskom paláci a všetkým vyrazila dych. Objavila sa v nádhernej róbe od Diora, ktorú ručne vyrobili v ateliéri.

Najnovšie články