Podľa štúdie sú páry s takýmto vekovým rozdielom najšťastnejšie. 6 dôvodov, prečo to tak je

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (alejandragere/michaelkirkdouglas)

Pokiaľ ide o vzťah, vek je skutočne len číslo. Medzi mnohými svetoznámymi pármi existuje veľký vekový rozdiel, no napriek tomu im to funguje a roky tvoria ideálny pár.

Článok pokračuje pod videom ↓

Páry, ktoré majú medzi sebou veľký vekový rozdiel, sa často stretávajú s kritikou alebo s rôznymi nevhodnými poznámkami no zdá sa, že sa majú v priemere oveľa lepšie a ich vzťah je skutočne krajší. Ako uvádza portál Brightside, existuje množstvo dôvodov, prečo si hľadať staršieho partnera.

Vedci skúmali výhody vyššieho vekového rozdielu medzi partnermi a výsledky sú naozaj neuveriteľné. Keď si to prečítate, hneď pochopíte, prečo to tak je.

Obaja vedia, čo chcú

Ľudia chcú dosiahnuť rôzne ciele, keď ide o určitý vek. Existuje niekoľko mladších žien, ktoré sú pripravené mať rodinu, no väčšinou sú to starší a nie mladší muži, ktorí po rodine túžia. Žena, ktorá si chce založiť rodinu, hľadá vyspelosť a stabilitu, ktorú jej vo väčšine prípadov môže poskytnúť len starší muž. Naopak chlap zase hľadá niekoho, kto je „reprodukčne“ vhodný.

Foto: Unsplash

Starší chápu mladších

Vydať sa za staršieho partnera môže znamenať viac priestoru na veci, ktoré chcete robiť. Tiež boli kedysi mladí, takže majú tendenciu byť chápavejší, pokiaľ si chcete dopriať čas na svoje koníčky alebo záujmy. Nebudú predpokladať, že vo vzťahu niečo nie je v poriadku.

Energia a zrelosť

Každý má rôzne úrovne zrelosti. Práve toto však dokáže vyvolať kombináciu mladistvých a rozumných nápadov. Zatiaľ, čo starší partner dáva mladšiemu pocit istoty a stability, mladší zase pôsobí ako dobíjač energie a vkladá istý druh spontánnosti.

Vrzušujúce rozdiely

Pokiaľ je medzi vami viac ako 10 rokov rozdiel, môžete si vymieňať diametrálne odlišné zážitky z detstva, ktoré vás naučia niečo o tej inej generácii, o ktorej toho možno veľa neviete. Môžu to byť veľmi zábavné, ale aj praktické veci.

Foto: pixabay

Vzťah sa vyvíja oveľa rýchlejšie

Kým s mladším partnerom by vám trvalo oveľa dlhšie, kým by ste spoznali jeho rodinu, v takomto prípade ide všetko oveľa rýchlejšie. Okrem toho väčšina starších ľudí už nechce na nič čakať a nepotrebuje sa vybúriť či do niečoho dorásť.

Snaží sa, aby vzťah fungoval

Mladší ľudia sa skôr rozhodnú, že zo vzťahu vycúvajú, keď im niečo nefunguje. Nemajú potrebu niečo zmeniť alebo na vzťahu pracovať, pretože vedia, že hneď môžu nájsť niekoho iného. Starší človek už nechce meniť svojho partnera, chce s ním zostať a práve preto je ochotý na vzťahu pracovať.

Aký rozdiel je medzi vami a vaším partnerom?