Škola vylúčila z vyučovania niekoľko chlapcov kvôli dlhým vlasom. Tvrdia, že je to porušovanie smerníc

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Sedem študentov žaluje svoju školu kvôli zákazu, ktorý hovorí, že chlapci nemôžu nosiť dlhé vlasy. Ich pravidlá hovoria o tom, že chlapci môžu mať len krátky strih.

Niektorí si možno pamätáte časy, keď nosiť do školy džínsy a mať dlhé vlasy bolo v prípade chlapcov niečo nemysliteľné a pokladalo sa to za neslušné. Tie časy sú už však dávno preč a v podstate každý môže nosiť čokoľvek chce. Portál Unilad však informoval o škole, ktorá si stanovila jasné pravidlá. Podľa nich vlasy chlapcov nemôžu byť dlhšie ako spodná časť goliera košele, spodná časť ucha a nesmú siahať ani pod oči.

Zákaz dlhých vlasov

Školu v Texase sa preto partia chlapcov rozhodla zažalovať. Medzi chlapcami, ktorí sa rozhodli to urobiť, je aj 9-ročný chlapec, ktorého škola prijala extrémne opatrenia, aby ho donútili ostrihať sa. Bol nútený odpykať si mesačné vylúčenie zo školy, skrátili mu obedňajšiu prestávku a mal zakázaný vstup do areálu.

Chlapci tvrdia, že zákaz nosenia dlhých vlasov súvisí s rodovými stereotypmi a zastaranými názormi a zákaz výrazne obmedzuje ich životy.

0
Komentovať