Synovi do lietadla pribalila list. O niekoľko dní jej prišla správa od neznámeho muža a obsahovala tieto slová

Monika Miková

Foto: pxhere

Každá matka je vystrašená, keď má nechať svoje dieťa samotné, prípadne ho poslať samotné na dlhú cestu. Niekedy však k takýmto situáciám dochádza, nie každý má ale rovnaké podmienky a možnosti. Čo ak má toto dieťa diagnostikovanú závažnú chorobu? Prečítajte si príbeh, ktorý nedávno uverejnil portál Scary mommy

Článok pokračuje pod videom ↓

Alexa je milujúcou matkou 7-ročného Landona, ktorému bol diagnostikovaný autizmus. Chlapec mal nedávno sám absolvovať cestu lietadlom bez matky za otcom. Išlo navyše o chlapcov prvý let. Môžme sa len domnievať prečo matka neobjednala službu starostlivosti pre syna v lietadle. Možno za tým bola finančná situácia, čo je asi najpravdepodobnejšie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Transportations Hub (@transportationshub) on

Prestrašená matka vyriešila dôvtipne situáciu. Napísala chlapcovi list pre svojho susediaceho pasažiera. „Dnes môj syn letí po prvýkrát do Oregonu za svojim otcom. Posielam ho s listom, ktorý má dať komukoľvek, kto bude sedieť vedľa neho. Bol mu diagnostikovaný vysoký stupeň autizmu, takže možno bude nervózny a bude sa vás pýtať veľakrát, či už sme tam“ napísala Alexa Bjornson na Facebook.

Odozva, ktorú nečakala

„Alexa, moje meno je Ben. Bol som Landonov susediaci pasažier v lete do Portlandu. Niekoľkokrát sa ma spýtal, či tam už budeme, ale bol to skvelý cestovný parťák. Strávili sme spolu super let a párkrát sme si zahrali kameň, papier a nožnice. Je skvelé dieťa a ty si šťastná matka. Ocenil som 10 dolárov, ktoré si mi poslala, ale nebolo to nevyhnutné. Daroval som ich organizácií Autism-Society.org na počesť Landona. Prajem ti pekný deň!“ napísal neznámy pasažier letu Ben Pedraza do správy pre Alexu.

Today my son took his first flight to Oregon to see his dad. I sent Landon with a letter to give to whoever sat next to…

Gepostet von Alexa Bjornson am Donnerstag, 27. Juni 2019

Spoločnosť Autisms Society na svojej stránke uvádza, že podporuje individualitu a sebaurčenie ľudí žijúcich s autizmom. Osoba žijúca s autizmom by mala naplno rozvinúť svoje kvality a realizovať sa, nie byť odmietaná. Spoločnosť poskytuje informácie o danom type choroby, jej výskume, legislatíve vzťahujúcej sa na ľudí s daným zdravotným znevýhodnením.

„Som šťastná a vďačná, že stále medzi nami žijú láskaví ľudia. Robia ho lepším tak, ako sa snažím aj ja sama. Ben mohol jednoducho zobrať peniaze z listu a ani sa s mojim synom nerozprávať. On sa s ním dokonca dobre bavil, hral hry počas letu. Landon sa tak necítil nepríjemne. Vypovedá to o Benovi, aká je osoba“ povedala Alexa Bjornson pre magazín CNN.