Príspevok 333 eur na dieťa pre rodiny v núdzi spustil vlnu kritiky. Status nahnevanej Slovenky má už viac ako 1000 reakcií

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Len nedávno vláda avizovala, že poskytne do leta príspevok 333 eur na každé dieťa pre rodiny v núdzi. Ozvalo sa množstvo ľudí, ktorí tento krok nepovažovali za správny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niektorých ľudí tento krok veľmi nahneval a pobúril, pretože podľa nich by malo takýto príspevok získať každé dieťa. Kritiku vyvolalo aj to, že si Slováci pod pojmom rodina v núdzi často predstavili rómsku komunitu, ktorá mala podľa nich z takejto pomoci ťažiť. Najnovšie sa na stránke Priznania žien ozvala nahnevaná Slovenka, ktorá chcela poukázať najmä na živnostníkov. Jej príspevok už má viac ako 1 000 reakcií.

Foto: pixabay

Trpia ľudia, ktorí makajú

„Akože nehnevajte sa na mňa,ale to je zas čo za novinku 333e na dieťa v hmotnej núdzi? A potom nám živnostníkom/malým sro, čo makáme ako diví, koľkokrát do večera budú brať? Akože ja mám nejaké to EQ a chápem, že niekto sa omylom môže ocitnúť v hmotnej núdzi, v živote sa stane všeličo (rozchod, smrť…). Ale ako nehnevajte sa na mňa, mám 29, dieťa veru tak skoro neplánujem, lebo makám na vlastné bývanie a aby som bola ako tak zabezpečená, nech nie som odkázaná na to, že si mám hľadať partnera podľa bankového účtu.

Pravidelne robím 10+ hodín denne a mne budú brať na úrok niekoho, kto makať nevie/nechce/má 5 detí atď. Fakt choré. Ľuďom len dávajú polená pod nohy a ďalšie dôvody na to, hľadať si kľučky na hrane zákona. Ešte nech zrušia paušálne výdavky a fakt dovi dopo.“

Je pochopiteľné, že ľudia sú kvôli takémuto príspevku nahnevaní a myslia si, že by ho malo dostať každé dieťa. Aký názor máte vy?

Najnovšie články