Kráľovská rodina sa rozrástla o ďalšieho člena. Kráľovná Alžbeta privítala na svete svoje deviate pravnúča

TASR

Foto: Instagram (princesseugenie)

Princeznej Eugenii, vnučke britskej kráľovnej Alžbety II., a jej manželovi Jackovi Brooksbankovi sa v utorok narodilo ich prvé dieťa – syn. Matka i dieťa sú v poriadku, informoval v utorok Buckinghamský palác.

Článok pokračuje pod videom ↓

Chlapček sa narodil o 08.55 h na klinike The Portland Hospital, kde v roku 1990 prišla na svet aj jeho mama, napísala na svojom konte na sieti Twitter Rebecca Englishová, ktorá je odborníčkou na britskú kráľovskú rodinu. Otec dieťaťa bol pri pôrode. Novorodenec vážil 3,6 kilogramu, dodala agentúra Reuters.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Princess Eugenie (@princesseugenie)

Meno ešte nie je známe

Syn Eugenie je deviatym pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II. Tá, podobne ako ostatní členovia kráľovskej rodiny, bola o najnovšom prírastku informovaná a má veľkú radosť, napísal Buckinghamský palác. Princezná Eugenie, ktorá je aktuálne desiata v následníctve na trón, je mladšou dcérou kráľovninho syna, princa Andrewa a jeho bývalej manželky Sarah Fergusonovej, vojvodkyne z Yorku.

Krásna fotografia

Eugenie, ktorá sa za Brooksbanka vydala v roku 2018 na hrade Windsor, zverejnila správu o narodení svojho prvého dieťaťa na sociálnej sieti Instagram. Oznámenie sprevádzala čiernobiela fotografia rúk čerstvých rodičov, ako držia ručičku svojho novorodeného syna. Jeho meno zatiaľ nie je známe.