Ak váš manžel nedokáže akceptovať vaše telo aj s krivkami, zbavte sa manžela, nie sladkostí

Monika Miková

Foto: Instagram (thelindsaywolf)

Slováci podľa prieskumov patria k nie príliš sebavedomým národom. Súvisí to s negativistickými postojmi nie len voči svetu, ale najmä k sebe samým, čo sa prenáša do komplexov a nedostatku sebalásky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hoci sebavedomie a sebaláska neznamenajú to isté, idú ruka v ruke. Obe vlastnosti vplývajú na náš život po každej stránke, či už ide o medziľudské vzťahy, ciele, ale aj hodnotenie seba samého. Nie vždy sa však sebavedomý človek cíti sebavedomo, tiež má niekedy pochybností o sebe, svojom tele a svojom živote. Podľa psychologičky Renáty Kočišovej je to často dokonca naopak, a to najmä ak hovoríme o sebavedomom človeku vo význame suverénnosti, sebaistoty či nadradenosti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Wolf (@thelindsaywolf) on

Chce to len trochu viac lásky

Celý život zápasila so svojou váhou. Pravdu povediac, nikdy nebola spokojná, skutočne dokonale spokojná so svojím telom. To však nie je žiadna z nás… Snažila sa. Chudla, cvičila tie najrôznejšie cviky, zdravo sa stravovala. „Výsledky prišli i odišli“, hovorí mladá mamička pre magazín Scary Mommy.

Celé to malo dopady aj na jej psychiku a lásku k sebe samej. Nebola šťastná. Považovala sa niekedy až za škaredú a za všetko mohol tlak vonkajšieho sveta. Nároky a aktuálne požiadavky na krásu ženy, s ktorými sa stretávame každý jeden deň.

„Jedného dňa som sa pozerala do zrkadla, vnútorne znechutená a povedala som si, že takto to ďalej nejde. Nemôžem viac žiť ako žijem, veď mám dve krásne deti. Nebudem tá najštíhlejšia a najkrajšia mama, ale budem pre ne vzor, šťastná a usmievavá mama! Dám im energiu, lásku a všetko, čo do života potrebujú. Skutočná ja, skutočná žena, mama,“ píše Lindsay Wolf pod jeden svoj príspevok na Instagrame.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Wolf (@thelindsaywolf) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Wolf (@thelindsaywolf) on

„Dôvod, prečo tu denne vídate môj obrý zadok a trasľavé brucho je môj manžel Matt. Mohli by ste si myslieť, že mi povedal niečo nepekné a ja sa mu takto snažím pomstiť. Prekvapím vás, opak je pravdou. Pred pár rokmi nabral neskutočnú odvahu a povedal mi, že ma miluje a prijíma so všetkým, takú aká som. Ta dáááááá…a to je pravý dôvod, prečo sem uverejňujem fotky. Dodávam si odvahu milovať sa a rovnako ju dodávam vám, aby ste sa milovali také, aké ste. Neprestanem s tým!

Uhol pohľadu

Na svoju obranu Lindsay uvádza, že keď začala so svojim manželom randiť, aj on bol chudší. Ako priberal, nikdy ho nepočastovala nepeknou poznámkou, skôr sa jej to dalo roztomilé. Preto sa pýta, prečo to funguje práve takto. Prečo keď priberie muž, nie je pod paľbou verejnej kritiky ako je to v prípade ženy?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Wolf (@thelindsaywolf) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Wolf (@thelindsaywolf) on

Prevláda mienka, že každý muž chce mať vedľa seba krásnu a sexy ženu. Chudú, zároveň vyšportovanú, zároveň dobrú kuchárku, ktorá si dá aj nezdravé jedlo. Jednoducho superženu, ktorá samozrejme musí vyzerať reprezentatívne, rozumejte dokonale. Prosím vás, ak randíte s takýmto mužom, zbavte sa jeho, nie sladkostí v skrini. Pozrite sa pevným pohľadom do zrkadla a pokiaľ chcete niečo zmeniť, urobte to. No nikdy to nerobte pre niekoho. Robte to len pre seba.

Najnovšie články