Babička povedala, že odmieta opatrovať svoju vnučku, keď jej nezaplatia. Ľudia ju zaplavili chválami

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Ženu pochválili za to, keď odmietla opatrovať svoju vnučku, keď jej nezaplatia. Hoci to znie zvláštne, ľudia v online priestore ju poriadne pochválili.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, výchova dieťaťa nie je jednoduchá úloha a mladé rodiny často chodia k starým rodičom, aby im pomohli so strážením detí. Predsa len, žonglovať medzi prácou, výchovou a ďalšími povinnosťami je náročné, hlavne pre novopečených rodičov. Jedna babička sa však podelila so svojou skúsenosťou a povedala, že svoju vnučku odmieta strážiť, kým jej dcéra nezaplatí.

Foto: unsplash

Musela sa vrátiť do práce

29-ročná dcéra sa musela vrátiť do práce, pretože zarába viac ako jej partner a nemôže pracovať z domu. Okrem toho majú veľa dlhov, ktoré musia splácať a chcela sa vyhnúť ďalším výdavkom za stráženie dieťaťa. Požiadala svoju mamu, aby jej dieťa postrážila, tá to však bez platenia odmietla. Požaduje 20 dolárov za hodinu, a tiež rôzne ďalšie príplatky, pokiaľ si dieťa nevyzdvihnú načas.

Foto: unsplash

Ľudia ju pochválili

Jej mama má 64 rokov a povedala, že je už príliš stará a už vychovala svoje deti. Povedala jej tiež, že ak naozaj chcela mať dieťa, mala premýšľať nad tým, že zostane doma, kým bude jej partner chodiť do práce a ak nie, nemala mať dieťa. Na sociálnych sieťach sa však ľudia zastali práve starej mamy. „Prepáčte, ale možno ste nemali mať dieťa, pokiaľ ste vedeli, že sa oň nemôžete starať. Ak ste sa chceli vrátiť do práce, mali ste o tom diskutovať počas tehotenstva. Vaša matka nie je povinná starať sa o vás a vaše dieťa,“ napísala jedna žena v komentári.

Našlo sa však aj množstvo ľudí, ktorí si myslia, že jej mama nemá pravdu a že už je iná doba, ktorá príliš nedovoľuje matkám zostať s deťmi doma.