Varenie sa jej stalo osudným. Mamička tragicky zomrela v kuchyni, kde ju našla dvojročná dcérka

Dana Kleinová

Reprofoto: JustGiving (Annabel Hood)

Rodina ostala zhrozená, keď našla na podlahe kuchyne svoju mamu. Osudným sa jej stalo vlastné varenie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, 33-ročná mama tragicky zomrela po tom, ako sa pri varení zadusila jedlom. Siobhan Rose Simmonds, ktorá pochádzala z Doveru, našla koncom minulého mesiaca (24. februára) na podlahe ich domu bojovať o život jej dvojročná dcéra, jej partner a jeho syn.

Chcela darovať orgány

Keď ju našla rodina, Siobhan bola urýchlene prevezená do nemocnice Williama Harveyho v Ashforde.

Po týždni strávenom na jednotke intenzívnej starostlivosti však rodina dostala srdcervúcu správu, že sa už nepreberie, a v nemocnici ju vyhlásili za mŕtvu. Rodina však okrem smútku vyjadrila aj svoju hrdosť na Siobhanino rozhodnutie darovať svoje orgány a povedali, že to bola „jediná útecha, ktorú sme mali“. Darovala svoje srdce, obe obličky, pečeň, pankreas a obe rohovky, ktoré boli následne prevezené rôznym príjemcom po celej krajine.

„Siobhan bola taká nežná mama,“ povedala pre portál KentOnline jej sestra Susan a dodala: „Vždy tancovala, hrala sa a učila svoje deti, bola prirodzená. Všetci sme úplne zničení.“

Odvtedy bola na pamiatku zosnulej mamy zriadená finančná zbierka s popisom: „Sme úplne zničení, že sa musíme podeliť o našu bolesť zo straty nášho modrookého dievčaťa Siobhan Rose Simmonds. Tí z vás, ktorí majú to šťastie, že stretli Siobhan, si budú pamätať na milujúcu povahu, ktorú zdedila po svojich rodičoch Bernadette a Johnovi.“

„Siobhan bola matkou dvoch detí, 14-ročného syna, ktorého zbožňovala a dvojročnej dcéry, ktorá je rovnako ako jej mama bojovníčka, keďže sa narodila len v 29. týždni. Siobhan bola prirodzene starostlivá a výnimočná osoba, ktorá so svojím zvláštnym zmyslom pre štýl milovala život a život miloval ju. Jej láska k hudbe a jej zlý zmysel pre humor z nej urobili milú osobu. Jej odvaha a ohľaduplnosť spôsobili, že sa o ňu hlboko starali všetci, ktorí ju poznali,“ pokračoval popis.

Najnovšie články