Takmer ako z filmu Kúpili sme ZOO! Ošetrovatelia sa ubytovali v miestnej zoologickej záhrade, starajú sa o zvieratá

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Paradise Park)

Veľmi veľa ľudí sa v dnešnej dobe od všetkých navôkol úplne izoluje. Chce takýmto spôsobom ochrániť seba, ale aj iných ľudí. Zatiaľ čo niektorí sa rozhodli, že zostanú v pohodlí domova, druhí sa na to pozreli z inej strany.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niektorí ľudia si vyberú inú možnosť a rozhodnú sa, že pomôžu tým, ktorí si sami pomôcť nedokážu. A to sú aj zvieratká v zoologických záhradách a parkoch. Portál Bored Panda informoval o skupine ošetrovateľov, ktorí sa rozhodli, že sa izolujú na pracovisku a budú sa starať o zvieratá. Urobili tak zamestnanci Paradise Park, čo je park pre voľne žijúce zvieratá v Hayle, vo Veľkej Británii.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paradise Park Cornwall (@paradiseparkcornwall) on

Pomáhajú ako vedia

Spoločnosť uviedla, že je pre nich dôležité zabezpečiť, aby zvieratá naďalej dostávali kvalitnú starostlivosť, a preto musia zaručiť zdravie a bezpečnosť svojich pracovníkov. Štyria zo zamestnancov, Izzy, Emily, Layla a Sarah-Jane, sa dobrovoľne prihlásili, že sa izolujú v parku. Ostatní kolegovia budú naďalej pracovať, ale na zmeny. Ich dôvod bol však preventívny. Izzy vysvetlila, že ak sa niečo zhorší a nikto nebude schopný pracovať, aspoň ony zostanú a budú sa starať o zvieratá.

Dobrovoľne sa izolovali

V parku sa nachádza približne 1 200 vtákov, ale aj rôzne druhy cicavcov, napríklad červené pandy, veveričky, vydry a mnohé ďalšie. Je ich tam však obrovské množstvo, preto kŕmenie, čistenie a starostlivosť o ne nie je ľahké ani v období, keď pandémia nie je.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paradise Park Cornwall (@paradiseparkcornwall) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paradise Park Cornwall (@paradiseparkcornwall) on

Dodržiavajú však presné denné postupy a harmonogram. Hoci park musel zostať zatvorený, ešte stále si ľudia môžu vychutnať pohľad na zvieratká, a to cez sociálne siete a webkamery. Keďže parku klesli príjmy, je veľmi dôležité, aby im pomáhali ľudia, ako najlepšie vedia, a to aj prostredníctvom príspevkov.

Najnovšie články