Táto skupina seniorov môže dostať až 750 eur, žiadosti môžete posielať už teraz. Má to však jeden háčik

Hyriaková Kristína

FOTO TASR - Pavol Zachar, TASR archív

V tomto roku štát rozbehol nový národný projekt pre podporu opatrovateľských služieb. Poskytovatelia tak môžu čerpať takmer 100 miliónov eur.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš. Celý projekt bol spustený začiatkom februára a mal by pomôcť takmer 13-tisíc ľuďom.

„Starnutie populácie je dnes faktom naprieč celou Európou a Slovensko patrí na chvost krajín OECD, kde sa obyvatelia dožívajú staroby v zdraví a stále viac ľudí je odkázaných na pomoc. Zároveň, podľa realizovaného prieskumu, až 93 percent Slovákov a Sloveniek si želá v prípade zhoršenia svojho zdravotného stavu zostať v domácom prostredí,“ informovalo ministerstvo na svojom webe.

Komu príspevok pomôže?

Je to dobrá správa nielen pre seniorov, ale aj pre mestá a obce, ktorým chce takýmto spôsobom podať pomocnú ruku a na dva roky ich finančne odľahčiť. ZMOS pritom dlhodobo žiadal a upozorňoval na financovanie domácej opatrovateľskej služby v samosprávach. Časť projektu je už spustená a je určená na refundáciu personálnych výdavkov na opatrovateľky za obdobie od júla 2023 do decembra 2023.

Žiadosť si už môžete posielať

Najnovšie články