Vinczeovci zverejnili fotografiu, ktorá baví ľudí na sociálnych sieťach: Takto ste ich ešte nevideli

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (viktorvincze)

Hoci žijeme v 21. storočí a veľmi dobre vieme, že žena sa nemusí len starať o domácnosť a muž nie je len ten, kto nosí domov peniaze, napriek tomu ešte stále žijeme v stereotypoch. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Niečo také ako ženské a mužské práce v súčasnosti neexistujú. Muži by sa mali aktívne zapájať do chodu domácnosti a práce by mali byť rozdelené rovnomerne, hoci je pravda, že mnohí s tým majú stále problém. Proti týmto zaužívaným stereotypom často vystupujú aj známe osobnosti.

Búrajú zaužívané názory

Medzi inými aj Adela a Viktor Vinczeovci. Na sociálnych sieťach pred niekoľkými dňami Adela zverejnila fotografiu, ktorá mnohých ľudí pobavila, zároveň však niektorých prinútila k zamysleniu. „Toto vzniklo pri fotení každorocňého vianočného kalendára pre našich rodičov. Tu vidíte 14.2 – medzinárodný deň manželstva.

V akých stereotypoch ste vyrastali vy?

Trošku sme si zgustli na stereotypoch, úznavam. Iné fotky nemáme, lebo sme si vychutnávali dni bez nadmernej účasti mobilu. Kontaktujeme sa s našimi blízkymi na priamo. A človek kadečo v rozhovoroch zistí – ako kto vyrastal, koho ako vychovávali starí rodičia, čo sa považovalo za “normálne”. Staršie generácie zvyknú hovoriť obľúbené : “Všetci sme tak vyrastali a aha, sme tu, neubudlo z nás.” Naväzujem na výchovné metódy typu : “O tomto nebudem debatovať! Pozri ako sa učia tvoji spolužiaci!” a podobne. Menej podpory, aby si náhodou nespyšnel, občas zaucho, kde tu spochybnenie, či niečo dokážeš. Takto niektoré generácie naozaj vyrastali a podaktorí stále vyrastajú.

Teším sa z tých, ktorí sem postujú fotky s rodinou, o ktorých viem, že svojich potomkov vychovávajú v láske a slobode s prirodzenými hranicami. Že sa to mení. Uvedomujem si, aká som vďačná za svojich rodičov, ktorí spôsobili, že táto fotka je len veselou parafrázou na čosi, v čom som nevyrastala. Domnievam sa, že okolo nás je totiž veľa tých, z ktorých v skutočnosti POUBÚDALO a takíto ubudnutí žijú roky v zvláštnej nespokojnisti, ktorú vnímajú ako čosi normálne.“

Aké stereotypy sprevádzali váš život?

Najnovšie články