Majú po päťdesiatke, no závidieť im môžu aj dvadsiatničky. Toto je 9 žien, ktoré dokazujú, že vek je iba číslo

Lucia Mužlová

Po určitom veku je mimoriadne ťažké udržať si štíhlu a vypracovanú postavu. Metabolizmus sa mení a často prichádza aj k zmenám na postave. Ak však máte dostatok motivácie a hlavne pevnej vôle, svoju štíhlu líniu si môžete udržať aj po päťdesiatke. Toto je 9 známych žien, ktoré sú v skvelej forme a inšpirujú aj omnoho mladšie ročníky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Yolanda Hadid, 54 rokov

Yolanda je matka známych a krásnych modeliek Gigi a Belly Hadid. Jej život nebol vždy jednoduchý. Prežila niekoľko chorôb, ťažký rozvod a tvrdé detstvo. Aj napriek tomu však dnes patrí medzi ženy, ktoré inšpirujú všetky ženy po celom svete. Yolanda miluje jazdenie na koni, snowboarding či jogu.

Sharron Davies, 55 rokov

Sharron David je olympijská šampiónka v plávaní, ktorá v roku 1980 získala striebornú medailu. V niekoľkých rozhovoroch sa vyjadrila aj na tému spomaľovania metabolizmu po určitom veku. Stojí si za tým, že ak ostanete aktívni a budete sa veľa pohybovať, vaše telo bude vyzerať neustále skvelo. Ona sama je živým príkladom, že to ide.

Sharon Stone, 59 rokov

View this post on Instagram

Family boating day. #Montana #summer17

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

View this post on Instagram

Summer attitude. (📷: @pricearana)

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Sharon Stone patrí takisto medzi ženy, ktoré svojou postavou inšpirujú mnohých. Sharon sama povedala: „Milujem športovanie a myslím si, že je to jeden z hlavných kľúčov k tomu, aby bol človek zdravý. Neustále tancujem, cvičím jogu, pilates, hrám sa so svojimi deťmi, jazdím na koni alebo chodím na pláž. Robím čokoľvek, len aby som bola aktívna.“

Jane Seymour, 66 rokov

Síce má Jane Seymour už 66 rokov, stále vyzerá veľmi mlado a dobre. Tajomstvo v jej mladosti spočíva nielen v dobrých génoch, ktoré zdedila, ale takisto aj v správnej strave a v tom, že nemá žiadne zlé návyky. Má však aj jeden zákrok na tvári. Dala si odstrániť kruhy pod očami, ktoré mala dosť viditeľné.

Andie MacDowell, 59 rokov

View this post on Instagram

💜💜💜💜💜

A post shared by Andie Macdowell (@andiemacdowell) on

Herečka Andie MacDowell, ktorá sa objavuje aj v mnohých reklamách na kozmetiku, sa drží jedného pravidla. Hovorí, že aj v päťdesiatke môžete vyzerať na dvadsaťpäť, ak si užívate svoj život. Andie žije na svojom ranči a trávi veľa času vonku na čerstvom vzduchu. Veľmi rada jazdí na koni a cvičí každé ráno jogu.

Yasmina Rossi, 62 rokov

View this post on Instagram

Yazemeenah @hotelcaladigreco_bonifacio . My body …my temple… my teacher… I witness that on the long run a simple daily practice and healthy diet gives results without being under hard diet, intensive sport practice and frustration. I love food…while aging I become quite “lazy”in fact simply because there is a need for the body to rest. I eat everything in moderation and practice a little of basic Yoga everyday since more than 30 years and it works. Resting is very important, I was not realizing this when I was younger, now I slow down since some years… if I overwhelm my body he will found a way to make me stop to get the rest he needs like recently. I lived some intense weeks traveling a lot, working and dealing with a lot of issues and got sick because it was too much to deal with and I had needed to rest . I got the flue during my trip en Germany and still had it some days after coming back in Corsica and during my stay at Cala Di Greco .The dive in a lake at sunset in Germany for a tv commercial has been quite dense on my body already weakened by long trips without recovery… as this stay in this beautiful luxury resort was planed for a shooting I did not canceled it and took on the few energy I had left to shoot and became much more sick and very down my body haven’t got the rest he needed it after Germany. It is a good experience that deepened even more my already fine consciousness about my body’s needs. It is by the body that I learnt the more about myself, it is such a wonderful allie to live fully the human experience. We have to cherish our precious vehicle because only us are in our skin and can do the work for ourselves. Dedication and respect are keys for wellbeing. . . . . . . . . #body#needs#resting#temple#precious#amazing#vehicle#human#experience#fitbody #dedication#love#resoect#selfportrait#fashion #fashionshooting#selflove#yogabody #yogalover#fitness#diet#foodlover#corsica#bonifacio#bikini#

A post shared by Yazemeenah Rossi (@yazemeenah) on

„Moje telo je mojím učiteľom. Som si istá, že na to, aby ste schudli, potrebujete len zdravo jesť a pravidelne cvičiť. Nepotrebujete žiadne prísne diéty či tvrdé fyzické cvičenie. Ja počúvam svoje telo. Ak cítim, že som unavená, doprajem mu odpočinok. Ak by som si totižto neoddýchla, zastaví ma choroba. Nikdy som tomu nerozumela, keď som bola mladá, no dnes už počúvam svoje telo a rešpektujem ho.“ Aj toto povedala Yeasmina Rossi, ktorá aj vo veku 62 rokov vyzerá perfektne.

Christie Brinkley, 64 rokov

View this post on Instagram

I Don’t Want To Leave! #luckyhousepc

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley) on

Aj Christie Brinkley potvrdzuje to, čo hovorí väčšina ľudí. Zdravá a vyvážená strava, pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu sú základom pre dobrú postavu. Diéty a prísne stravovanie jednoducho nefungujú.

Susan Lucci, 71 rokov

Keď sa Susan niekto opýta, aké je tajomstvo jej mladosti a skvelej postavy, odpovedá vždy rovnako: „Zdravé jedlo a cvičenie. Cvičím pilates už viac ako 18 rokov. Pomaly sa stalo mojím náboženstvom.“

Ernestine Shepherd, 81 rokov

View this post on Instagram

Flashback Friday

A post shared by Ernestine Shepherd Dedication (@ernestine.shepherd) on

View this post on Instagram

#tbt 💪

A post shared by Ernestine Shepherd Dedication (@ernestine.shepherd) on

Ernestine Shepherd je jediná 81-ročná kulturistka na svete. Všetko to začalo vtedy, keď ešte v mladosti chcela Ernestine schudnúť niekoľko kilogramov. Začala chodiť do posilňovne a tam to všetko začalo. V Guinnessovej knihe rekordov je zapísaná ako najstaršia kulturistka na svete. Jej denný rozvrh je veľmi zaujímavý. Každý deň vstáva o 2:30 ráno, kedy sa modlí. Jej diéta pozostáva z kuracieho mäsa, vaječných bielkov, zeleniny a proteínových nápojov. Takisto je veľmi aktívna a za týždeň dokáže odbehnúť viac ako 80 kilometrov.

Pozri aj: Matka štyroch detí to vytmavila všetkým mužom, ktorí v domácnosti nepohnú ani prstom. Jej príspevok videli tisíce a podporu jej vyjadril celý svet!

brightside.me