Status zúfalej Slovenky má už takmer tritisíc reakcií: Počas 14 dní som prišla o manžela, zmenilo sa všetko

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Koronavírus mnohých z nás obral o členov rodiny. V mnohých prípadoch aj o tých najbližších, s ktorými sa nestihli ani rozlúčiť. To je aj prípad Slovenky, ktorá prišla o svojho manžela.

Článok pokračuje pod videom ↓

Príspevok, ktorý bol zverejnený na stránke Nekŕmte nás odpadom, má už takmer tritisíc reakcií. Dotkol sa mnohých Slovákov.

„COVID. Prosto, ochoreli sme. Prvý manžel, pozitívny, potom ja, syn, nevesta. Mladí to zvládli v teplotách za 4-5 dní. My to predsa tiež zvládneme… Imunoglukan, Vitamín C, D, Paralen, dokonca aj antibiotiká, veď všade to píšu, všetci to vedia…
Po 14 dňoch nezlepšovania nás dcéra priviezla v kritickom stave do nemocnice v Ružinove. Oddelenie príjem pacientov by som nazvala „sústavný príjem“, nepretržitý rad pacientov, čakajúcich v rôznom, väčšinou už v zlom stave na vyšetrenie. Kontrolný RTG, prevoz na JIS… Potom neviem.

Foto: unsplash

Čiastočne vnímala všetko

Pod kyslíkovou maskou som čiastočne vnímala a väčšinou nevnímala, ako privážajú a odvážajú pacientov. Tých druhých v čiernom zazipsovanom vreci. Ani neviem, koľko to trvalo. Potom eufória. Ja žijem, dýcham maskou, visia zo mňa hadičky… Ako v rozprávke Byl jednou jeden král. Prídu umývači, krmiči, všetko to tu okolo mňa pracuje na tom, aby som tu bola… Teraz tu sedím na nemocničnej posteli a čakám na prepúšťaciu správu.

Foto: unsplash

Všetko sa zmenilo

My sme to zvládli na 50% S manželom, tatom a úžasným starým otcom sa rozlúčime v stredu v bratislavskom krematóriu. Dostala som šancu, nový život od absolútne špičkových lekárov a celého personálu na pľúcnom oddelení. Uplynulo 14 dní? Zmenilo sa všetko. Trochu sa toho života tam vonku bojím. Ešte neviem, čo bude… Ja väčšinou nepociťujem potrebu zverejňovať anonymne svoje zážitky, mám sa s kým porozprávať.

Foto: unsplash

Ale teraz by som chcela vyjadriť bezmedznú úctu a obdiv k práci lekárov, sestričiek, ich nasadeniu a spolupatričnosti a nesmiernej ľudskosti a napriek kritikám, ako všetko nefunguje…. Funguje, verte mi. V nemocnici v Ružinove to funguje. A Vy vonku? Už ste sa niekedy zamysleli, čo je pre Vás dôležité? Obzrite sa okolo seba a ak je tam niekde niekto, koho by ste chceli objať, urobte to. Ja som to už nestihla.“

Najnovšie články