Tento roztomilý klokan sa stal hitom internetu a ľudia ho milujú! Každý deň sa vracia na to isté miesto, aby objal svoju obľúbenú plyšovú hračku

Monizz

Profesionálni opatrovatelia starajúci sa o voľne žijúce zvieratá pomáhajú napríklad aj osamoteným klokanom vyrovnať sa so samotou tým, že im dávajú plyšové hračky ako spoločníkov. Osirelé a opustené klokany tak nachádzajú útechu a radosť v naozaj nezvyčajnom zdroji.

Článok pokračuje pod videom ↓
twitter.com

Výnimkou nie je ani tento nádherný klokan, ktorému dali meno Doodlebug. Gillian Abbot, jedna z opatrovateliek, sa špecializuje práve na poskytovanie starostlivosti zvieratkám, ktoré sa správajú podobne ako opustené deti. Presne tak isto sa správal aj Doodlebug, keď ho našli.

Osirelé mláďa

Doodlebug sa v revíre opatrovateľov objavil náhodou a dodnes nie je jasné, ako sa mláďatko stratilo. Opatrovatelia pripúšťajú, že jednou z najpravdepodobnejších možností je, že vypadol z maminho vačku. Druhá možnosť ukazuje na fakt, že jeho matka zrejme zahynula.

twitter.com

Keď malého klokana našli, bol v zlom zdravotnom stave. „Odvtedy sa mu však už zdravie vrátilo a teraz poskakuje po lese a okolo neho a príležitostne sa vracia ku kŕmidlu, kde dávame zvieratám občas jesť.“, povedal opatrovateľ im Beshara.

Okrem jedenia však miluje aj svojho plyšového medvedíka. „Leží vedľa neho, kope doňho alebo ho objíma a pestuje. Je to nezbedník“, smeje sa Tim Beshara.

twitter.com

Keď opatrovateľ zavesil na sociálnu sieť fotografiu šťastného 15-mesačného mláďatka klokana, stala sa z toho globálna internetová senzácia. Samotný Beshara takúto odozvu nečakal. „Myslel som, že to budú zdieľať len v Austrálii, ale teraz vidím, že Doodlebug sa stal hviezdou už aj v Rusku či v Brazílii. Dokonca mi volali už aj z Ameriky. Mám im ho vraj priniesť“, uzatvára absurdnosť opatrovateľ.

twitter.com

Osirelé zvieratá, ktoré nachádzajú radosť v objatí plyšových zvieratiek, objavila Besharova matka, pani Gillian. Odvtedy sa o ne stará a každému najdúchovi zaobstará hračku. Tento spôsob sa osvedčil u väčšiny zvierat a pomáha im prekonať ťažké obdobie, kedy nerozumejú, prečo ostali sami.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), dailymail.co.uk