V Taliansku podľahlo koronavírusu ďalších 743 ľudí, počet nových nakazených sa ale každým dňom znižuje

SITA

Foto: TASR/AP

Predstavitelia talianskeho zdravotníctva zatiaľ vystríhajú pred unáhlenými závermi. Podľa BBC však klesajúca krivka nových potvrdených prípadov „začína vyzerať ako trend“.

Článok pokračuje pod videom ↓

Počet nových nakazených sa znižuje

V Taliansku za posledných 24 hodín zaznamenali 742 úmrtí na respiračné ochorenie COVID-19 a 3 612 nových pozitívnych testov na koronavírus. Ide síce stále o hrozivé údaje, no aspoň počet nových zaznamenaných prípadov nákazy novým koronavírusom sa už tretí deň po sebe znižuje.

Je to istý náznak, že Taliansko má možno už svoj smutný vrchol za sebou, podobne ako Čína už pred niekoľkými týždňami, a počet obetí aj nových potvrdených nakazených by tak už mohol začať kontinuálne klesať.

Netreba robiť unáhlené závery

Hoci predstavitelia talianskeho zdravotníctva zatiaľ vystríhajú pred unáhlenými závermi a uvádzajú, že na potvrdenie tohto trendu si ešte bude treba niekoľko dní počkať, podľa talianskeho spravodajcu britskej BBC klesajúca krivka nových potvrdených prípadov „začína vyzerať ako trend“.

Foto: TASR/AP

Taliansko v číslach

Celkovo sa v Taliansku zistila nákaza koronavírusom už u 69 176 ľudí, z nich 6 820 zomrelo. Počet obetí je v Taliansku už viac ako dvojnásobne vyšší ako bol v Číne, odkiaľ sa nákaza do sveta rozšírila. Zároveň má Taliansko alarmujúco vysoký, takmer 10-percentný, podiel mŕtvych v porovnaní s celkovým počtom osôb, u ktorých sa potvrdila nákaza.

Foto: TASR/AP

Na celom svete sa novým koronavírusom nakazilo už takmer 409-tisíc ľudí a 18 259 osôb ochoreniu podľahlo. V počte mŕtvych za Talianskom nasleduje Čína s 3 277, Španielsko s 2 800, Irán s 1 934, Francúzsko s 860, Spojené štáty so 622 a Veľká Británia so 422 obeťami.

Rakúsko hlási 25 obetí a 4 782 nakazených, Poľsko deväť obetí a 844 nakazených a Maďarsko deväť obetí a 187 nakazených. V Českej republike sa nákaza potvrdila u 1 394, na Slovensku u 204 a na Ukrajine u 97 osôb. V Českej republike majú od utorka už dve obete, na Ukrajine zaznamenali tri úmrtia.