Aké je tajomstvo zdravého a dlhodobého vzťahu? Týchto 6 vecí by ste pre muža nemali nikdy robiť

Lucia Taňkošová

adme.ru

Každá žena očakáva od fungujúceho vzťahu najmä to, aby v ňom bola šťastná. Často však na seba ženy nevedomky preberajú vo vzťahu úlohu muža alebo sa až príliš obetujú, čo môže v spolunažívaní spôsobiť časovanú bombu. Ktoré veci by ženy vo vzťahu rozhodne nemali dopustiť?

Snažiť sa vyriešiť všetky problémy

lakeshoreentertainment.com
lakeshoreentertainment.com

Ženy si zvykli, že ich život pripomína neustály kolotoč, upratujú, venujú sa deťom, riešia pracovné záležitosti, jednoducho sa nevedia zastaviť. Ak má náš partner nejaký problém, máme pocit, že mu musím hneď pomôcť a vyriešiť to namiesto neho. Opak je však pravdou a niekedy naozaj stačí, ak muža iba vypočujete. Poraďte mu, ak si radu naozaj sám vypýta. Ak však máte vo zvyku riešiť problémy milovanej osoby, vo vzťahu naozaj riskujete.

Odmietanie osobného života a kariéry

mgm.com
mgm.com

Ak budeme celý svoj život venovať výlučne iba svojmu manželovi, deťom a domácej starostlivosti, naši milovaní o nás môžu z prílišnej pozornosti stratiť záujem. Ak ste vydatá, neznamená to, že by ste mali hodiť priateľov a všetky vaše aktivity za hlavu. Naopak, čím rozmanitejší a pestrejší je váš život mimo rodiny, tým viac k vám bude manžel priťahovaný. Nezabudnite si však vo svojom voľnom čase stanoviť isté pravidlá a hranice.

Zmeniť vzhľad len v záujme druhej osoby

cbsfilms.com
cbsfilms.com

Áno, mnohé z nás milujú výrazné zmeny. Bohužiaľ, tieto zmeny sú často podmienené opačným pohlavím. Nechávate si narásť dlhé vlasy len kvôli tomu, že sa to páči vašej polovičke? Milujúci človek od vás nebude vyžadovať žiadne zmeny a nebude mať chuť meniť vás. Takýmto spôsobom vám len zámerne kazí sebavedomie.

Veta: „Ja som ti to hovorila.“

sonypictures.com
sonypictures.com

Áno, aj keď sa nakoniec stokrát, ba miliónkrát ukázalo, že ste mali pravdu a varovali ste ho, váš partner všetko urobí po svojom. V takomto prípade nie je nič horšie než povedať provokatívnu vetu: „Ja som ti to hovorila.“ Pre každého muža je totiž významné byť istým spôsobom dôležitý. Ak však vo vzťahu budete zakaždým vyzdvihovať svoju nadradenosť, potom možno iba ťažko čakať harmóniu, ktorá by nemala v žiadnej dvojici chýbať.

Ste „vankúšom“ svojho partnera?

dreamworkspictures.com
dreamworkspictures.com

Múdra žena vie muža počúvať, podporiť, inšpirovať a dať silu do života. A na základe práve týchto kritérií si muž vyberá svoju životnú partnerku. Ženy sú často prezentované tak, že dokážu muža vytiahnuť z priepasti zúfalstva. Buďte pre neho oporou, na ktorú sa bude môcť vždy spoľahnúť a obrátiť. Dajte mu pocítiť aj bez výčitiek, že ste tu vždy pre neho. Buďte svetlom a teplom jeho domova. Určte si však isté mantinely a hranice, pretože všetkého veľa škodí.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), adme.ru

0
Komentovať