Princ William sa rozhodol na rovinu povedať, aké to bolo po strate matky. Tieto slová posiela Diane do neba

Gabriela Kinčoková

Foto: archív TASR

Snáď každý na svete pozná srdcervúci príbeh úžasnej princeznej Diany. Jej dobro, pokoru a lásku dodnes môžete cítiť, keď navštívite Veľkú Britániu. Diana sa stala symbolom mieru a lásky. Bohužiaľ v roku 1997 navždy opustila svoju rodinu a celý svet. Dnes na ňu ľudia veľmi radi spomínajú a s rovnakou láskou na ňu spomína aj jej syn William. Nedávno poskytol pre BBC rozhovor, v ktorom rozpráva, aké to bolo žiť bez matky od pätnástich rokov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rozhovor, ktorý William spravil s BBC bol veľmi emotívny a môžeme povedať, že až srdcervúci. Nezáleží na tom, že je princom, stratiť matku je ťažké pre kohokoľvek. „Myslím si, že keď ste vo veľmi mladom veku, cítite bolesť ako žiadnu inú. Vnímate to tak, že v živote už nebude nič ťažšie,“ povedal princ William.

Veľkou výhodou pre princa Williama je fakt, že sa nebojí vyjadriť svoje pocity. Je o ňom známe, že je mu prirodzené vyjadrovanie emócií i keď je v určitom postavení. „Najmä v Británii sme veľmi nervózni zo svojich emócií. Občas sme trochu v rozpakoch. Naopak niekedy musíme byť neoblomní a to hlavne vtedy, keď prichádzajú zlé časy. Na druhej strane však musíme oddychovať a snažiť sa prejavovať emócie pretože nie sme roboti,“ dodal.

Na tento rozhovor boli veľmi pozitívne reakcie od ľudí, čo si ho vypočuli. Ľudia veľmi chvália princa Williama a vzdávajú mu hold. Pozitívne hodnotia jeho otvorenosť a úprimnosť. Nebolo to však prvýkrát, čo sa princ William rozhodol rozprávať na podobné témy. Už v roku 2016 napísal na Deň otcov list, ktorý povzbudiť rodičov aby sa so svojimi deťmi rozprávali otvorene a všetky témy. „Môže to pomôcť mladému človeku na svojej ďalšej ceste,“ povedal.„Znova a znova môžeme vidieť, že problémy, ktoré majú mladí ľudia sú často spojené s problémami z detstva. Narkomani, ktorí nedostávali liečbu pre vážny psychický stav, ktorý začal už v mladom veku. Muži, ktorí spáchali samovraždu pretože na strednej škole boli šikanovaní,“ dodal William.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sky News (@skynews) on

William je dôkazom, že aj človek, ktorý má moc a peniaze je schopný prejaviť svoje pocity. Ukázal, že to nie je hanba ale naopak vyjadrením pocitov môžeme predísť mnohým katastrofám ako sú vraždy či samovraždy.

scarymommy.com