Najväčšia bojovníčka to dokázala. 6-mesačné dievčatko so zdravotnými ťažkosťami prekonalo koronavírus

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Emma Bates)

Odkedy vypukla pandémia koronavírusu, mnohí ľudia to považujú za veľmi náročné obdobie. Nemocnice sú preplnené, zdravotnícky personál nemá potrebné ochranné prostriedky a na svete sú desiatky tisíce mŕtvych. Práve preto je veľmi príjemné, keď sa uprostred tohto boja nájde niečo, čo vyvolá nádej.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Bored Panda informoval o šesťmesačnej Erin Bates, dcére Emmy a Wayne, ktorej bol hneď po dvoch veľkých operáciách srdca diagnostikovaný koronavírus. Erin a jej rodina bojovali za jej život a zdá sa, že sa im to úspešne podarilo. Malé dievčatko napriek ťažkostiam porazilo koronavírus.

O dieťa sa snažili veľmi dlho

Emma a Wayne Bates sa snažili otehotnieť už desať rokov, keď sa im to konečne podarilo. Erin sa narodila 8. októbra 2019. Takmer o dva mesiace neskôr však zistili, že malá Erin mala zriedkavú a nebezpečnú srdcovú vadu zvanú Tetralogy of Fallots. Na konci decembra podstúpila potrebnú operáciu srdca a strávila týždeň na jednotke intenzívnej starostlivosti. Po dvoch dňoch na srdcovom oddelení mala infekciu dýchacích ciest a opäť skončila na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Dievčatku zlyhali pľúca

Jej pľúca nakoniec zlyhali a diagnostikovali jej zúženie dýchacích ciest. Nakoniec sa zistilo, že bez dýchacieho prístroja nie je schopná prijímať kyslík, pretože jej srdce narástlo tak veľmi, že jej tlačí na dýchacie cesty. Vtedy lekári rodičom povedali, aby sa pripravili na predĺžený pobyt v nemocnici, pretože ako bude Erin rásť, musia pozorovať či sa to vyrieši samo, alebo bude musieť absolvovať ďalšiu operáciu.

Aby toho nebolo málo

Aby toho nebolo málo, 10. apríla malej Erin zistili koronavírus, čím si predĺžila svoj priebehajúci 4-mesačný pobyt v nemocnici. Je to však obrovská bojovníčka, pretože napriek tomu, že jej život visí na vlásku, koronavírus porazila. Jej otec Wayne vysvetlil, že vírus ju veľmi tvrdo zasiahol a že došlo k vzostupom a zhoršeniu, ale aj tak je to dôkaz toho, že koronavírus nemusí byť smrteľný pre tých, ktorí majú podmienky na to, aby sa uzdravili. Prekonala to a teraz žije s úsmevom na tvári. Nie je potrebné dodávať, že najviac sa uľavilo jej rodičom.

Nádej je dôležitá

Počas tejto doby mohol v nemocnici zostať len jeden rodič, a to bola matka Emma. Po prvýkrát od diagnostikovania koronavírusu išiel teda Wayne do nemocnice a navštívil svoju dcéru. Ich príbeh sa stal na internete virálnym a niet sa čomu čudovať, keďže je to niečo pozitívne vo svete, ktorý je teraz plný negatívnych správ. Je to posolstvo nádeje a toho, že všetko môže byť nakoniec inak.

Je veľmi dôležité, aby sme v týchto dňoch prijímali aj pozitívne správy a zostali pozitívne naladení, nech sa deje čokoľvek. Možno sa to teraz zdá ťažké a priam nemožné, ale práve toto nám dáva do života ohromnú nádej, pretože je to ukážka toho, čo je naozaj dôležité. Je to veriť.