Nachádzate sa v Chorvátsku? Rakúšania všetkým odkazujú, aby šli okamžite domov

Kristína Hagarová

Foto: Needpix

Situácia u nás, ale aj vo svete, sa v súvislosti s koronavírusom poriadne vyhrocuje. Jednotlivé štáty preto prijímajú rôzne opatrenia a väčšina z nich tvrdí, že druhá vlna je už tu.

Postupné uvoľňovanie opatrení a leto spôsobili, že mnohí ľudia nabrali odvahu a rozhodli sa, že napriek koronavírusu vycestujú. To však spôsobuje, že sa množstvo z nich vracia aj s neželaným darčekom z dovolenky, s koronavírusom. Trpí aj Chorvátsko, jedna z najobľúbenejších destinácií Slovákov. V nasledujúcich týždňoch by ste však mali cestovanie skutočne zvážiť. Príklad by sme si mali zobrať od našich blízkych susedov z Rakúska.

Foto: SITA/AP

Rakúšania by mali ísť domov

Ako uvádza stránka Orf, od dnešného dňa, 17. augusta, platí výstraha najvyššieho stupňa a vláda varuje svojich občanov, aby sa dovolenke v Chorvátsku vyhli. Práve Rakúšania si z tejto destinácie doniesli domov koronavírus. Vláda teda vydala varovanie a svojich občanov upozorňuje na to, aby sa vrátili domov. Počty nakazených v Chorvátsku stúpajú, za sobotu pribudlo 151 prípadov. Z krajiny však prišlo do Rakúska až sto nakazených. Vláda chce šíreniu zabrániť a práve preto vyzýva všetkých, aby sa vrátili domov.

Prísne opatrenia

Pre tých, ktorí sa v Chorvátsku stále nachádzajú, uverejnila vláda na svojej stránke odporúčania, čo by mali robiť, aby sa vyhli nákaze. Zahŕňa to vyhýbanie sa veľkým davom a dodržiavanie klasických bezpečnostných princípov, ako je sociálny dištanc, nosenie rúška a hygiena. Taktiež ľuďom pripomínajú, aby sa čo najskôr vrátili domov.

Čo sa týka Slovenska, to zatiaľ nevydalo až také prísne opatrenia, hoci na stránke Ministerstva zahraničných vecí uverejnili upozornenie na oblasť Záhrebu a Vukovarsko-sriemskej župy v Chorvátsku. Ako to máte vy? Chystáte sa na dovolenku aj napriek zvýšenému počtu prípadov?

0
Komentovať