Slovenka na sociálnej sieti napísala, že svojho 5-ročného syna stále dojčí a nechodí do práce. Ženy sa do nej pustili

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Dojčenie je v súčasnosti veľká téma. Je dôležité a pre dieťa, ale aj pre matku veľmi prospešné. Neexistuje čas, kedy by matka mala svoje dieťa prestať dojčiť, avšak väčšinou to akosi prirodzene vyplynie, že už stačilo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najnovšie sa však pod paľbou kritiky ocitla mamička, ktorá sa so svojím problémom zverila na sociálnych sieťach, anonymne na stránke Priznania žien. Príspevok má už viac ako 4-tisíc reakcií. Pod paľbou kritiky sa ocitla po tom, čo povedala, že dojčí svojho 5-ročného syna, kvôli čomu nechodí do práce a pokojne sa s manželom, ktorému to prekáža, rozvedie.

„Ahojte, chcela by som poznať váš názor. Mám 5-ročné dieťa, ešte je škôlkar, budúci rok ide do školy a stále ho kojím, cca 5x denne – niekedy aj viac, keď sa napr. zobudí v noci, na kojenie alebo občas sa stane, že musím „odbehnúť“ do škôlky. Z tohto dôvodu nechodím do práce. Aby som bola môjmu dieťaťu vždy k dispozícii, keď ma potrebuje a nemienim s tým prestať, pokiaľ bude chcieť moje mlieko, tak mu ho budem dávať.

Dieťa chce dojčiť naďalej

Aj keby to malo trvat ďalších päť rokov. Je to moje dieťa a chcem pre neho to najlepšie. A teraz k môjmu „problému“. Manelovi sa to prestáva páčiť. Núti ma ísť do práce, lebo potrebujeme peniaze. Čo on zarobí, tak to nám leda vystačí na mesiac. Nechápe, že mne je syn prednejší ako peniaze a zárobky.

Foto: Wikimedia Commons

Povedala som mu, že nech si nájde buď ďalšiu prácu alebo lepšie platenú, lebo ja svoje dieťa neodstavím. Prosím vás, čo by ste robili na mojom mieste? Už rok do mňa „hučí“ že mám ísť do práce a že syn si zvykne, že bude kojený menej často. Podľa mňa je to veľmi kruté. Už som aj rozmýšľala, že sa vezmem a odídem aj s naším synom k rodičom a s manželom sa rozvediem.“

Mnohé ženy sa jej príspevok veľmi dotkol, a to ani nie tak kvôli dlhému dojčeniu ako kvôli tomu, že odmieta chodenie do práce a chce kvôli tomu opustiť manžela. „Tak toto mi môj rozum neberie, skoro som stratila moju rodnú reč, to je určite múdre sa rozviesť kvôli kojeniu 5r. dieťaťa, len keď nebodaj prestanete kojiť ani decko na cecku, ani chlap pri vás a ešte aj bez príjmu a ešte prísť k rodičom, prečo nie? Nech ma živia aj s deckom.“

Mnohé ženy však kritizujú aj dojčenie, ktoré podľa nich už v takomto veku nemá žiadny význam. Aký na to máte názor vy?

Najnovšie články