Slovenská doktorka napísala silný príspevok, má tisíce reakcií: Toto je dôkaz, že ľudskosť a láskavosť ešte nevymrela

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Vianoce so sebou prinášajú množstvo krásnych udalostí. Aj keď by sa mala ľudskosť prejavovať počas celého roka, práve sviatočné obdobie ukazuje v ľuďoch tie stránky, o ktorých ste možno ani netušili. 

To je aj prípad slovenskej doktorky, ktorá na sociálnych sieťach zverejnila nádherný príbeh. Na stránke Nekŕmte nás odpadom jej slová zozbierali už viac ako 3-tisíc reakcií. Zdravotníci majú za sebou sériu krušných mesiacov. Neustále riešia koronavírus a sú oslabení. Nepomáha im k tomu, keď ich prácu niekto neustále spochybňuje či im nadáva. Potom však príde aj situácia, kedy si uvedomia, že to má zmysel.

Pani ležala na covidovom oddelení

„“Pani doktorka, môžete ísť von, máte tam návštevu,” oslovila ma sestrička. Asii som sa nad tým ani nezamyslela a vykukla som cez dvere oddelenia. Stála tam pekne upravená pani v stredných rokoch, nespomínala som si, že by sme sa poznali. “Hladáte mňa?” Spýtala som sa. “Áno, pani doktorka, prišla som vám poďakovať, bez vás by som tu nebola,” odpovedala. Skúšala som si ju vybaviť, ale popravde, nespomenula som si.

Foto: unsplash

Nakoniec mi sama prezradila, že pred časom u nás aj ona ležala s covidom. Podala mi malý balíček zabalený v celofáne s krásne vyzdobeným vianočným pečivom. Usmiala sa a odišla s tým, že chápe, že mám veľa práce. Večer som sa k balíčku dostala a našla som v ňom krásny odkaz, o ktorý sa chcem s vami podeliť.

Nádherný list

“Vážená pani doktorka, mám pocit, že ľudia sú dnes k sebe zlí. Pandémia covidu nás všetkých skúša a veľmi ma mrzí, že terčom verbálnych útokov sú často lekári a zdravotníci. Aj mňa skúsenosť s covidom zmenila. Riadne. Ocitla som sa u vás na oddelení a v duchu som sa už pripravovala na najhoršie. Čo som zažila mi nielenže zachránilo život, ale presvedčilo ma, že ľudskosť okolo nás stále je. Videla som perfektne zorganizovanú prácu lekárov a sestriček, ktoré ani v skafandroch nestratili ľudskosť. V pamäti mi ostalo, že vždy keď ste sa na mňa prišli pozrieť, tak ste ma chytili za ruku. Možno ste si to ani neuvedomovala, bolo to také mimovoľné. Mali ste na sebe tie rukavice, ale ja som ten dotyk cítila a bol pre mňa mimoriadne dôležitý.

Foto: unsplash

Ľudskosť ešte nezmizla

Pani doktorka, chcem vám poďakovať. Videla som vás v krízových situáciách a vy ste si vždy zachovala chladnú hlavu a všetko ste zvládla tak, aby ste pacientovi dali šancu prežiť. Možno občas aj vy zájdete na sociálne siete a čítate tie nenávistné kometáre voči zdravotníkom. Prosím verte, že to nie je skutočný obraz Slovenska. Sme tu aj my a nepochybujem, že nás je väčšina, ktorí si vašu prácu nesmierne vážime a ktorí vám navždy ostanú vďační. Krásne Vianoce!” Priznám sa, že ma to dojalo. Ochutnala som ten sladučký medovník, zacítila blízkosť magických Vianoc a pomyslela som si, že to s tým našim Slovenskom ešte zďaleka nie je tak zlé, ako nám chcú niektorí nahovoriť.“

Slová si získali množstvo krásnych komentárov od ľudí, ktorí sú dojatí. Čo hovoríte vy?

Najnovšie články