Rodičia dostali zo školy správu, ktorá ich pobúrila. Ak si svoje dieťa vyzvihnú neskoro, dostanú pokutu 6 eur

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Rodičia s deťmi v škole v Spojenom kráľovstve zostali v šoku. Hrozí im pokuta 5 libier, teda takmer 6 eur, pokiaľ meškajú s vyzdvihnutím svojich detí. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Tyla. Varovanie dostali rodičia detí zo základnej školy Woodbank v Brandlesholme v Bury, ktorá sa rozhodla uvaliť im pokutu v snahe zabrániť rodičom, aby sa príliš spoliehali na učiteľov v súvislosti s nedobrovoľnou mimoškolskouo starostlivosťou. „Dostali sme správu zo školy, v ktorej nám povedali, že dostaneme pokutu 5 libier, keď meškáme s vyzdvihnutím dieťaťa zo školy,“ povedal jeden otecko.

FOTO TASR – Martin Baumann

Pokuta za neskoré vyzdvihnutie

„Vyzdvihnite svoje dieťa okamžite na konci školského dňa. Ak to neurobíte, môže vám byť účtovaný poplatok 5 libier za polhodinu. Neskoré vyzdvihnutie detí má vplyv na meškanie personálu na ďalšie stretnutia, chod krúžkov a spôsobuje dieťaťu úzkosť.“ Správa tiež obsahovala rôzne časy skončenia školy podľa ročníkov. Varovanie sa tiež stretlo s kritikou zo strany niektorých rodičov najmä preto, že škola tiež varovala rodičov pred možným štrajkom.

Foto: TASR František Iván

Rodičia zostali zaskočení

Samozrejme, mnohí rodičia zostali nepríjemne zaskočení, riaditeľka však prosí o to, aby sa k sebe správali s rešpektom. Škola chce poskytovať žiakom bezpečné prostredie a poskytovať im kvalitné vyučovanie. Je preto veľmi dôležité, aby dodržiavali harmonogram. Zároveň však ide aj o psychické zdravie detí, ktoré sú rozrušené a utrápené, ak nevedia, kde je ich rodič. Podľa vedenia školy je polhodina dostatočný čas, aby rodičia stihli prísť.