Objavila sa zatiaľ nevidená fotografia princeznej Diany. Z tohto záberu nebudete vedieť spustiť oči

Kristína Hagarová

Foto: Flickr Joe Haupt/John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA / CC BY-SA

Princezná Diana sa pokladá za jednu z najfotografovanejších žien na svete. Hoci je už, bohužiaľ, po smrti, stále sa o nej objavujú nové informácie a dokonca aj nové zábery.

Článok pokračuje pod videom ↓

Práve portál Town and Country Mag informoval o tom, že sa objavila zatiaľ nevidená fotografia milovanej princeznej. Fotografia princeznej sa má objaviť ako súčasť výstavy Life Through a Royal Lens v Kensingtonskom paláci.

Špeciálny portrét

Špeciálny portrét však ukázali ešte pred oficiálnym začiatkom výstavy, ktorý je naplánovaný na 4. marca. Portrét zhotovil v roku 1988 David Bailey pre National Portrait Gallery. Zobrazuje Dianu, ktorá sa zamyslene pozerá na jednu stranu. Je to rozdiel oproti iným fotografiám, kde sa zvykne vrúcne pozerať priamo do objektívu.

Mnohí ľudia považujú tento portrét za najsilnejší, ktorý kedy vznikol. Podľa Davida sa v tej dobe opäť ukázala ako niekto iný a snažila sa vystúpiť z obrazu, ktorý o nej ľudia mali. Na výstave tiež bude dosiaľ nevidený portrét kráľovnej a princa Philipa z roku 2017, ktorý sa doposiaľ pokladal za príliš osobný, aby ho zverejnili.

Ikonické fotografie

Portrét princeznej Diany sa pravdepodobne zaradí medzi ikonické fotografie, akou je napríklad záber, keď si podáva ruku s pacientom AIDS Ivanom Cohenom v roku 1987. Tá by mala byť taktiež súčasťou výstavy, podobne tiež intímna fotka princeznej Alžbety ako novorodenca, ktorú vytvoril jej otec a tiež fotka princeznej Margaret vo vani s diadémom.