Mnohých Slovákov sa už o pár dní dotkne dôležitá povinnosť. Zaplatiť budú musieť túto sumu

SITA

Foto: unsplash

Zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktoré počas pandémie v minulosti požiadali Sociálnu poisťovňu o odklad poistného za február 2021, sa blíži odložená splatnosť tohto poistného.

Článok pokračuje pod videom ↓

Poistné je potrebné zaplatiť do 30. júna tohto roka. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr. Pri úhrade poistného za február 2021 je potrebné uviesť špecifický symbol v štandardnom tvare 022021.

Nezabudnite zaplatiť poistné

Následne úhradu vykonať na číslo účtu príslušnej pobočky, ktoré sú zverejnené na webovej stránke Sociálnej poisťovne. Potrebné je tiež použiť správny variabilný symbol.

„Sociálna poisťovňa v uplynulých dňoch SZČO a zamestnávateľom proaktívne posielala e-mailové správy, v ktorých ich upozornila na povinnosť uhradiť odložené platby poistného za február 2021 do 30. júna 2023,“ uviedla poisťovňa. Poisťovňa tiež pripomína, že v prípade, ak príslušné subjekty platbu odloženého poistného neuhradia, je zo zákona povinná im predpísať penále za dni omeškania a penále vymáhať.

Najnovšie články