Princ George oslavuje 8 rokov. Kate Middleton zverejnila fotografie, ktoré vyvolali diskusiu, všimli ste si to aj vy?

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Princ George dnes oslavuje svoje ôsme narodeniny. Najstarší syn princa Williama a Kate Middleton a dedič anglického trónu je zase o rok starší.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už tradične vojvodkyňa Kate zverejnila portrét, ktorý však tento raz zaujal ešte viac ako tie minulé. Ako uvádza portál Today, je jasné, že princ rastie ako z vody. Už to nie je bacuľaté bábätko. Fotografia, ktorú už tradične zhotovila práve Kate, je zhotovená v anglickom Norfolku, no to nie sú jediné detaily, ktoré fanúšikom kráľovskej rodiny neunikli.

Je ako princ William

V prvom rade je to fakt, že sedí na vozidle Land Rover Defender, čo je pocta jeho zosnulému pradedkovi, princovi Philipovi. Fanúšikovia si tiež všimli neuveriteľnú podobnosť medzi princom Georgom a jeho otcom, princom Williamom. Niektorí sa v komentároch dokonca vyjadrili, že tá podoba je priam neuveriteľná. Niektorí však tvrdia, že George sa podobá na samotnú kráľovnú, podobne ako jeho sestra princezná Charlotte, o ktorej hovoria, že je dokonca jej kópiou.

Budúci kráľ

Pre princa pribúdajúci vek znamená aj to, že mu budú postupne pribúdať povinnosti. Teraz sa ho to síce ešte stále netýka, no zdá sa, že rodičia ho postupne začleňujú minimálne do rôznych verejných podujatí. Objavil sa napríklad na zápase medzi Anglickom a Nemeckom na štadióne Wembley, kde mnohým ľuďom neuniklo, ako bol oblečením zladený so svojím otcom.