Ženy sa začali hromadne zbavovať svojho oblečenia. Keď zistíte prečo, urobíte tak tiež

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Koľko máte doma oblečenia? Predpokladáme, že oveľa viac, ako by ste boli ochotná priznať. Ak ste zodpovedná, svoje oblečenie si aspoň dvakrát do roka pretriedite, ale nie vždy sa niečoho ľahko vzdáva.

Dá sa žiť, keď máte len jeden kufor osobných vecí? Podľa portálu Brightside existuje žena, ktorá takto žije už celý rok. Ekaterina alebo Katya všetko zdieľala na svojom Twitteri a ukázala výsledky svojho experimentu. Pred dvoma rokmi pritom mala 10 veľkých škatúľ, z ktorých štyri tvorili len oblečenie. Neustále balenie a nervy z toho, čo si má zobrať, ju prinútilo prehodnotiť a optimalizovať šatník. Veľa vecí predala a tvrdí, že teraz má dokonalé množstvo oblečenia, ktoré sa zmestí do jedného kufríka.

Je to jednoduchšie, než si myslíme

Taktiež tvrdí, že tak, ako si predtým „nikdy nemala, čo obliecť“ teraz taký problém absolútne nemá. Vytvorila si aj špeciálnu súpravu na let a na cesty. Berie si so sebou len základy šatníka a zároveň samozrejme prihliada na to, aké má byť v danej krajine počasie. A čo sa týka jej „šatníka“ povedala, že chcela, aby všetky jeho prvky odpovedali jej samotnej. Preto z neho odstránila vysoké opätky a zložité outfity. Zostali jej tam len veci piatich farieb, a to sú červená, čierna, biela, sivá a zelená. Má len jednu tašku cez plece a batoh. V lete nosí ľahké a minimalistické šaty, taktiež aj košele, ale je podľa nej dôležité, aby sa zložené zmestili do vašej pästi a vážili maximálne 100 gramov.

Jednu bundu na jedno ročné obdobie

Na leto má jednu koženú bundu, na jeseň a na jar trošku ľahšiu bundu a na zimu zase teplú s vysokým golierom. Zároveň má aj mikinu, ktorá sa zmestí pod všetky tieto veci. Do kufra ich zbalí úplne jednoducho, keďže ich predtým dá do vákuových obalov. Na zimu má ešte čiapku, rukavice a teplé ponožky. „Aby som to zhrnula, moje osobné základné oblečenie vyzerá takto: 4 jednofarebné tričká bez potlače, obyčajné nohavice, kapucňa, čiernobiela košeľa a zelené šaty. V lete je kolekcia doplnená, takže sú to 4 šaty, 3 sukne, 2 páry šortiek, 2 páry topánok a kožená bunda. V zime je to doplnené 2 sukňami, kašmírovým svetrom, mikinou, teplým spodným prádlom, 2 páry nohavíc a 2 svetre,“ povedala.


Čo na to hovoríte? Viete si predstaviť, že by ste svoj šatník takýmto spôsobom okresali? Alebo je to pre vás niečo nepredstaviteľné? Mnoho žien sa do tohto projektu zapojilo. Čoraz populárnejší je tzv. kapsulový šatník, kde je hlavnou ideou to, aby ste mali základné kúsky, jednoduché ale kvalitné, ktoré sa medzi sebou dajú dobre kombinovať. Ako vyzerá váš šatník?

 

Najnovšie články