Chcete ušetriť na benzíne? Týchto 8 trikov vás v autoškole nenaučili, no mali by ste ich ovládať

Monizz

Ak jazdíte pravidelne autom viete, ako ťažko je niekedy udržať na uzde ručičku na benzín pohybujúcu sa rýchlosťou blesku. Máme pre vás dobrú správu! Dnes predstavujeme 8 trikov, vďaka ktorým vám spotreba výrazne klesne a časový interval medzi návštevami benzínovej pumpy sa podstatne zvýši.

pixabay.com

Tempomat

Ak začnete na cestách používať tempomat, spotrebujete oveľa menej benzínu ako zvyčajne. Samozrejme, tempomat má opodstatnenie najmä na dlhších veľkých cestách.

Údržba

Olejový a motorový filter by ste mali meniť po každých najazdených 7000 kilometroch. Nezabúdajte ani na výmenu zapaľovacích sviečok a vzduchového filtra. Toto všetko vám výrazne ušetrí náklady na spotrebu a ušetríte si aj problémy s prípadným poškodením motora v dôsledku zanedbania.

pixabay.com

Klimatizácia

Ak používate v aute klimatizáciu, svoju spotrebu benzínu výrazne zvyšujete. Používajte ju len vtedy, keď je to už naozaj nevyhnutné. Pri znesiteľných teplotách si radšej otvorte okno. Klimatizácie veľmi ovplyvňuje množstvo spotrebovaného benzínu. Pri vypnutej klíme totiž ušetríte približne 2 litre paliva na každých 100 kilometrov.

Plánujte

Pri každom výjazde si trasu naplánujte. Platí to aj v meste, pretože niekedy urobí blúdenie uličkami viac ako súvislá jazda po dlhšej trase. Čím častejšie sa motor zahrieva, tým viac benzínu spaľuje.

pixabay.com

Nejazdite v daždi

Okrem toho, že v počas daždivých dní sa zvyšuje aj počet dopravných nehôd, zvyšuje sa aj spotreba paliva.

Tlak

Dobre nafúknuté pneumatiky majú optimálnu brzdnú dráhu. Ak máte v pneumatikách optimálne nastavený tlak, ušetríte aj na benzíne. V súčasnosti je už každé novšie auto vybavené kontrolkou na tlak v pneumatikách, preto sa na ňu občas nezabudnite pozrieť. Ak svieti, choďte si dať pneumatiky dofúkať na pumpu.

pixabay.com

Zbytočnosti

Ak v aute nosíte všetko možné, mali by ste si to premyslieť. Čím ťažšie veci, tým vyššia spotreba. V kufri majte naozaj len rezervné koleso, zdvihák a náradie.

Pozri aj: 19 zlatých tipov pre všetky ženy nad 35 rokov! Toto by ste mali spraviť, ak chcete schudnúť pár kilogramov

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

Najnovšie články