7 pravidiel dobrej výchovy. Títo rodičia majú doma najposlušnejšie a najšťastnejšie deti

Kristína Hagarová

Foto: pexels

Na svete určite neexistuje žiadny rodič, ktorý by pre svoje dieťa nechcel len to najlepšie. Máme prirodzene dané, že nám záleží na šťastí našich detí. A to niekedy znamená, že by sme im mali dovoliť aj veci, ktoré sú na prvý pohľad nie celkom vhodné. V každom prípade je dôležitá hlavne vaša výchova.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako teda zariadiť, aby bolo vaše dieťa dokonale šťastné? Možno zostanete prekvapená, ale ono to vlastne vôbec nie je také náročné a práve preto by ste si mali prečítať niekoľko tipov, ktoré sme pre vás zozbierali.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marianna Santos (ADM PELA MÃE) (@mariannasantosoficial),

Nechajte ich jesť čokoládu

V dnešnej dobe, kedy mnohé mamy vychovávajú svoje deti bez sladkostí je potrebné, aby ste občas uleteli. Samozrejme, žiadny extrém nie je dobrý, no napriek tomu by ste mohli svojim deťom dovoliť ich najobľúbenejšiu sladkosť bez toho, aby ste stískali pery. Dajte im čokoládku a pozerajte sa na výraz v ich očiach. Ten jednoducho hovorí za všetko.

Nechajte ich dlhšie spať

Keď musia počas celého týždňa vstávať do školy a do škôlky, je jasné, že sú z toho celého vyčerpané. Práve preto by ste ich mali nechať, aby si poriadne oddýchli aspoň cez víkend. Nechajte ich dlhšie si pospať, nebuďte ich, keď zaspia cestou v aute. Pre deti je spánok jedna z najdôležitejších vecí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa kokokids (@kokokids),

Dajte mu vedieť, že na jeho názore záleží

Dieťa musí vedieť, že je dôležité všetko, čo hovorí. Nie je dôležité, o čo presne ide, ale mali by ste mu dať pocítiť, že vám záleží na jeho trápeniach a zároveň aj snoch. Takto v ňom vypestujete uvedomenie sebadôležitosti.

Dovoľte im, aby trávili čo najviac času s ďalšími príbuznými

Nemusia byť predsa každý víkend s vami. Bratranci, sesternice, starí rodičia, tety a mnoho ďalších ľudí, s ktorými môžu vaše deti tráviť veľa času. Ide však hlavne o to, aby sa vždy na takéto akcie a stretnutia tešili. Ako bonus je, že si aj vy trošku oddýchnete a načerpáte energiu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ❤龍彪の成長記録❤ (@r.kiroku),

Vytvorte si vlastné rituály

Čo keby ste raz do týždňa chodili na spoločné prechádzky? Alebo si budete každý večer spolu čítať? Takéto zvyky medzi deťmi a rodičmi sú skutočne veľmi dôležité a verte tomu, že aj vy a aj vaše dieťa na ne bude neskôr spomínať celý život a stane sa to krásnou spomienkou na detstvo a ostatné veci.

Nechajte ich, nech skúmajú svet

Je prirodzené, že chceme deti chrániť. Určite ich však nemôžeme ochrániť od všetkých vecí, ktoré sú okolo nich. Ukážte im svet. Dovoľte im, aby sa od neho naučili všetko navôkol vás. Verte tomu, že sa vám neskôr poďakujú. Pre deti je naozaj dôležité, aby sa naučili objavovať svet.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Valeriya 🖤 (@kaleri_melleri),

Rozprávajte sa s nimi o všetkom, čo vám napadne

Vaše dieťa ku vám musí mať dôveru. Musí vám bezvýhradne veriť, že vám môže povedať úplne čokoľvek. Nezáleží na tom, o čo konkrétne ide, ale verte tomu, že či už sa to týka bežných vecí, alebo veľmi intímnych, nakoniec jednoducho budete vďačný za to, že sa vám chcú otvoriť. A aj o tom je šťastie dieťaťa.