8 vecí, ktoré by sa mali ženy naučiť od mužov, aby sa im žilo ľahšie

Lucia Mužlová

Možno sa vám zdá, že táto téma tu už bola mnohokrát. Napriek tomu by sme si mali stále pripomínať, prečo sú tí naši muži niekedy viac usmiati, uvoľnení, inokedy úplne „vypleštení“ s nechápavým výrazom v tvári. Vraj muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Skúsme nahliadnuť do sveta mužov a vziať si z neho niečo, čo nám trošku uľahčí aj ten náš zložitý ženský svet.

Majte nadhľad

clanok1
aishfl.com

Táto vec je pre mnoho žien skoro nemožná. Nebrať si veci príliš osobne, mať trošku nadhľad. Napríklad ak vám niekto povie, že blúzka, ktorú dnes máte oblečenú nie je taká pekná ako to tričko, čo ste mali včera, nie je to katastrofa. Neznamená to, že dnes nevyzeráte dobre. Alebo ak prídete z práce domov a čaká na vás špinavý riad, dajte si pauzu. Vyložte tašky s nákupom, zalejte si čaj, pozrite si dvadsať minút obľúbeného seriálu. Takto si trochu oddýchnete, váš mozog sa „preladí“ z pracovného módu do domáceho. Spomeňte si na vášho muža, brata či otca. Koľkokrát sa bezprostredne po príchode z práce začali venovať domácnosti? Po tejto polhodinke sa postavíte k špinavému riadu  s trošku menším odporom a uvaríte večeru s extra dávkou lásky. Len to skúste.

Myslite na svoje potreby

clanok
pinterest.com

Väčšina žien má prirodzenú tendenciu odsúvať samú seba na poslednú koľaj. Samozrejme je prirodzené, že ako matka sa staráte v prvom rade o blaho svojich deti. Ďalší v poradí prichádza muž, ktorého milujete a chcete ho robiť šťastným. V neposlednom rade je to zvyšná rodina, ktorá stále niečo rieši a potrebuje vašu radu, či kritiku. Nebojte sa, svet sa nezrúti ak nebudete na každej rodinnej oslave. Aj milovaný manžel môže mať jeden deň v týždni studenú večeru, zatiaľ čo vy si vyrazíte s priateľkami alebo strávite dve hodiny vo vani obklopená sviečkami a budete čítať knihu. Knihu, na ktorú pozeráte každý večer a ráno, ako leží už zaprášená na nočnom stolíku. Obrátená naruby, otočená na 23. strane už pekných pár mesiacov. Že vraj pri deťoch sa to nedá? Ale dá, treba to skúsiť. Veď predsa šťastná matka rovná sa šťastné dieťa. To platí dvojnásobne.

Nájdite si čas na posedenie s kamarátkami

200404470-001
mchenrycountyliving.com

Minimálne raz v mesiaci! Človek je predsa tvor spoločenský a hlavne ženy majú potrebu sa vždy o všetkom rozprávať. Preto je nevyhnutné, aby ste si našli čas a priestor na stretnutie so svojimi najbližšími priateľkami. Všetky dobre poznáte povestné mužské „pivo s kamarátmi“ alebo najväčšie klamstvo „idem len na jedno“ (pamätajte, nikdy to nie je len jedno). Muži si vedia vyhradiť čas na stretnutia, či už športového alebo pivného charakteru. Je to pre nich nedotknuteľná zóna. Prečo by ste aj vy nemohli mať svoje piatkové stretnutia pri víne? Vymeniť tepláky za šaty s výstrihom, pripomenúť si, že stále máte tú iskru. Vyrozprávať sa zo svojich starostí aj radostí a po štvrtom poháriku vína si neodpustiť dvojzmyselné poznámky na adresu sympatického čašníka. Nasledujúce ráno tak možno vstanete s menšou opicou, no o to väčším úsmevom.

Vyjadrujte sa priamo, nie v hádankách

clanok4
static.oprah.com

Muži sú jednoduchšie tvory ako ženy. Ak si myslíte, že okamžite pochopia vaše potreby, ktoré naznačujete v inotajoch, ste na omyle. Treba s nimi komunikovať na rovinu. Ak chcete, aby umyl riad, nekrúžte okolo neho s hlasným povzdychom a hundraním, že drez je opäť plný. Jednoducho ho poproste, aby ten riad umyl. Ak chcete objať, ak chcete dostať kvet, ak chcete pomôcť v domácnosti, povedzte to! Muži sú síce jednoduchší, ale nie sú hlúpi. Ak vás k tomu ešte skutočne ľúbia, spravia a pochopia, čo chcete. Dokonca ocenia, že s nimi komunikujete priamo. Vy sa tak vyhnete zbytočným nedorozumeniam a sklamaniam z nenaplnených očakávaní.

Robte veci tak, ako ich cítite

clanok
facebook.com

Ako žena máte mnoho každodenných povinností. Okrem práce zabezpečiť aj domácnosť. Preto ak vám ostane priestor na voľnočasové aktivity, venujte ho činnostiam, ktoré vám spôsobujú radosť. Ak vás oberá o energiu návšteva známeho, nechoďte k nemu. Respektíve obmedzte vaše stretnutia na minimum. Naopak, ak sa napríklad po behaní cítite plná optimizmu a energie, dbajte na to, aby ste túto aktivitu vykonávali častejšie. Muži nemajú problém povedať na rovinu, že táto alebo iná povinnosť sa im zdá zbytočná, preto to jednoducho nespravia. Alebo sa prispôsobia, aby vám urobili radosť, pričom nezabudnú prízvukovať, že to robia len a len kvôli vám.

Nehanbite sa

clanok7
facebook.com

Vždy ma fascinovalo, akí sú muži sebavedomí. Nezáleží, či majú nadváhu, plešinu, nedostatok fúzov na brade, s ktorou sa pýšia, vždy pôsobia tak svojsky, suverénne. Na rozdiel od žien, nestrávia hodiny hľadaním ako eliminovať svoje nedostatky. Jednoducho s nimi žijú. Aspoň trošku z tejto mužskej vlastnosti, by ste si mohli osvojiť. Veď predsa, je ťažké milovať iných, ak nemilujete samú seba. Ľudia vás vnímajú tak, ako vnímate vy seba.

Nesnažte sa každému vyhovieť

Nesnažte sa za každú cenu každému vyhovieť. Môžete tak pomáhať iným na úkor seba samej. Ak cítite, že už ste prekročili hranicu vašich možností, prestaňte s prispôsobovaním sa. Aj vy máte svoje potreby a energiu musíte venovať aj svojej rodine. Je dôležité vedieť povedať NIE. Ak sa budete za každú cenu snažiť každému vyhovieť, neostane vám nič pre vás. Naučte sa od mužov ochrániť si svoju zónu komfortu.

Pravidelne oživte dieťa v sebe

Dnes je veľmi ťažké si pomedzi všetky povinnosti užívať každodenne. Iste viete, čo sa stane, ak necháte potomka na starosť jeho oteckovi alebo s mužom vstúpite do hračkárstva. V oboch prípadoch sa vám naskytne otázka, kto vlastne vo vašej rodine je dieťa. Je to dieťa skutočne len váš potomok? Nie je. Je ním sčasti aj váš muž či otec. Je to obdivuhodné, ako sa muži dokážu ľahko navrátiť do minulosti a chovať sa ako deti. Užívať si a tešiť sa z maličkostí ako keby mali zase len päť rokov. Nerobiť si starosti pre každú omrvinku na zemi, pre každú sobotu, ktorú strávite inak ako upratovaním. Nenechajte zaniknúť to dieťa vo vás, pretože vďaka nemu sa môžete viac radovať, usmievať a prežívať naplno maličkosti.

zdroj: babskeveci.sk (Katka)

Najnovšie články