Prezidentka zverejnila video, ktoré sa dotkne aj vás. Silné slová na záver, nad ktorými by sa mal každý zamyslieť

TASR , Hyriaková Kristína

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym zdravotných sestier, ktoré v poslednom období podľahli novému koronavírusu. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod videom ↓

„S hlbokým zármutkom som sa dozvedela od komory sestier, že za posledné obdobie nás navždy opustilo päť ich kolegýň a jeden kolega,“ spresnila s tým, že dve zo sestier získali za svoju prácu aj ocenenie Biele srdce. „Česť pamiatke aj všetkým ostatným ľuďom z prvej línie, ktorí počas svojho profesijného života s nasadením poskytovali zdravotnú starostlivosť svojim pacientom,“ poznamenala prezidentka.

Opäť vyzýva na zodpovednosť

Zároveň vyzvala verejnosť na maximálnu obozretnosť voči sebe a ostatným. Prezidentka podotkla, že Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek organizuje zbierku pre rodiny pozostalých.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

„Riskujú zdravie a nasadzujú svoje životy, aby zachránili iných. S hlbokým zármutkom som sa dozvedela od komory sestier, že za posledné obdobie nás navždy opustilo päť ich kolegýň a jeden kolega. Podľahli zákernému vírusu. Úprimnú sústrasť vyjadrujem rodine pani Margity Kosturíkovej, Danky Hlozákovej, Monike Hurnej, Janky Backovej, Milady Koperovej, Vlasty Petrokovej, Renáty Loffayovej a pána Jozefa Horňáka. Česť ich pamiatke.

Myslime na všetkých v prvej línii

Česť pamiatke aj všetkým ostatným ľuďom z prvej línie, ktorí počas svojho profesijného života s nasadením poskytovali zdravotnú starostlivosť svojim pacientom. Dve zo sestier za svoju prácu získali aj ocenenie Biele srdce. Myslime, prosím, nielen na nich, ale na všetkých v prvej línii, aby ich životy neboli ohrozené nezodpovednosťou iných. Buďme, prosím, maximálne obozretní voči sebe aj voči ostatným. Moja úprimná sústrasť nepatrí len rodinám sestier a zdravotníkov, ale všetkým tým, ktorí v tejto pandémii stratili svojich blízkych.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek organizuje zbierku pre rodiny pozostalých, ktorú nájdete na ich stránke,“ napísala na sociálnej sieti.

Najnovšie články