Prichádza nový školský zákon, ktorý rodičom skomplikuje život. Pôvodne im mal pomôcť

Kristína Hagarová

FOTO TASR – Henrich Mišoviè

Ministerstvo školstva prichádza s novým zákonom, ktorý rodičom poriadne skomplikuje život. Pôvodne im ho však mal uľahčiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál TV Noviny, ministerstvo školstva prišlo s novým zákonom, ktorý mal uľahčiť život rodičom. V konečnom dôsledku im to však skompikuje. Zmeny skritizovali aj odborníci, pričom ani deti, ani rodičia sa pomoci nedočkajú. Školský zákon, ktorým sa riadia naše školy, je starý už 15 rokov. Minister školstva prišiel s novým návrhom, ktorý už vláda schválila.

Doplatia na to rodičia aj deti

Aby mohli rodičia pracovať, štát im zaistí miesto v škôlke. Postup bude jednoduchý. Od roku 2024 majú garanciu materskej školy všetky deti vo veku štyroch rokov. Kapacity v materských školách majú vybudovať samosprávy, ktoré už teraz vedia, že to nestíhajú. Garantovať miesto štvorročným deťom však musia. Starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren upozornil na to, že na to doplatia hlavne rodičia mladších detí.

Doplatia na to trojročné deti, ktorým sa neujde miesto v škôlke. Kapacít je nedostatok v mnohých miestach a obciach a môže sa stať, že to bude ešte horšie.