Nie je to Brad Pitt ani Leonardo DiCaprio. Toto je podľa vedcov ten najkrajší muž na svete

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Zabudnite na Brada Pitta aj Leonarda DiCapria. Podľa vedcov je najkrajším mužom planéty Regé-Jean Page, hviezda seriálu Bridgeton.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, nie je to len názor niekoľkých ľudí. Hovorí tak veda. Tento 34-ročný herec bol vyhlásený za najkrajšieho muža na svete vďaka gréckemu zlatému pomeru krásy Phi, čo je stupnica na meranie fyzickej dokonalosti. Možno ste už aj vy počuli o gréckom zlatom pomere krásy. V tomto prípade sa Regé, hviezda seriálu Bridgeton, nemá čoho obávať. Dosiahol takmer 100-percentné skóre na tejto stupnici.

Základ tvorí zlatý pomer

Tento zlatý pomer je založený na matematickej rovnici, ktorú vymysleli Gréci v snahe zmerať krásu. V skutočnosti sa však dá použiť na čokoľvek. Tvrdí tiež, že čím bližšie sú pomery tváre a čela k číslu Phi, teda 1,618, tým je krajšia. Na to, že Regé by mal niesť tento titul, upozornil kozmetický chirurg z Harley Street, Julian De Silva, ktorý na zostavenie zoznamu použil najnovšie počítačové techniky.

Foto: profimedia

Kto sa umiestnil za ním?

K Regému sa pridalo aj množstvo ďalších známych mužov, ktorí sú veľmi atraktívni, vrátane Dwayna Johnsona (86,07 percenta, Henryho Goldinga (87,98 percenta), Georgea Clooneyho (89,91 percenta), Chrisa Evansa (91,92 percenta) a Roberta Pattinsona (92,15 percenta), ktorí sa umiestnili na desiatom až šiestom mieste v zozname najkrajších mužov sveta. Do prvej päťky sa dostal futbalista Jude Bellingham, Harry Styles, Michael B. Jordan a na druhom mieste Chris Hemsworth, ktorého delilo od prvej priečky len pár bodov.

Regé-Jean Page získal najvyššie hodnotenie za rozmiestnenie očí, tvarované pery, šírku a dĺžku nosa. Podľa doktora má klasicky krásnu tvár a nádherné hnedé oči.