Prvá bezplatná špajza. Rodina zadarmo daruje jedlo, oblečenie aj knihy, pomáha tak celej komunite

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Terry Uribe Gall)

Navôkol nás sa šíri strach a beznádej, všetci sú akýsi pochmúrni a nemajú dobrú náladu. Asi je jasné, že každý z nás si predstavoval Veľnú noc inak a možno sme si mysleli, že to dovtedy aj všetko skončí. 

Všetky krajiny sa snažia robiť maximum preto, aby nejakým spôsobom ukázali ľuďom, že situácia je vážna, že by sme sa mali správať zodpovedne a nemyslieť len na seba, ale aj na druhých ľudí. Práve preto je dôležité, aby sme dodržiavali ich usmernenia, nechodili každý deň do potravín a nakupovali len vtedy, keď je to nevyhnutné. Ako však uvádza portál Bored Panda, práve v týchto situáciách sa ukazuje tá najväčšia ľudskosť, ktorú v sebe táto Zem má.

Špajza pre ľudí

Portál informoval o ľuďoch, ktorí sa snažia pomôcť svojej komunite, v ktorej žijú a taktiež aj cudzincom, ktorí sa ku nim dostali. Vytvorili takzvanú „bezplatnú špajzu“. Chcú dať komunite a aj cudzincom pocit bezpečia, ale aj ukázať všetko možné, aby cítili sociálnu interakciu a to, že na nich určite záleží. Mnohí ľudia hľadajú spôsoby, ako komunitám pomôcť. Preto darujú knihy, oblečenie, ale aj jedlo. Táto rodina sa tým inšpirovala, a preto vytvorila špajzu, v ktorej sa neplatí.

Ľudia rešpektovali myšlienku

„Moji rodičia sa rozhodli, že pred domom otvoria svoju špajzu. Myslela som si, že je to skvelý nápad, ale nerátala som s tým, že to dlho vydrží. Predpokladala som, že niekto príde a všetko si vezme alebo to zničí. Ľudia však nielen, že rešpektovali myšlienku: zober si, čo potrebuješ, ale doniesli aj ďalšie položky,“ povedala Terry Urobe Gall a dodala, že ich špajza začala rásť a niektorí ľudia im dokonca darovali peniaze.

Upozorňujú na to, čo potrebujú

Tie jej rodičia využili na to, aby kúpili stan a stoly. Všetky položky sú zadarmo pre kohokoľvek, kto to potrebuje a to nepretržite 24 hodín. Neskôr začali dostávať toľko darov, že museli zmeniť pravidlá, preto ľudí poprosili, aby im nenosili čerstvé produkty, mliečne a ani mäsové výrobky. „Berieme dôležité veci, ktoré vydržia. Jedlo, nápoje, plienky, obrúsky, hygienické potreby, výrobky z papiera, krmivo pre domáce zvieratá a aj niektoré obľúbené položky ako napríklad sirup, džús alebo sóda,“ povedali.

Svojej komunite vyjadrili veľkú vďaku za veľkorysosť a aj všetky dary, ktoré im dali. Dokonca informovali, že teraz potrebujú krmivo pre psov a detské obrúsky. Toto je naozaj úžasný spôsob, ako môžete pomôcť svojej komunite. Čo robíte pre ľudí okolo vás vy?

Najnovšie články