Patrí medzi najohrozenejšiu skupinu a dobre si to uvedomuje. Takto trávi lockdown kráľovná Alžbeta

TASR

Foto: TASR archív

Britská kráľovná Alžbeta II. spolu s manželom princom Philipom odcestovali v pondelok z paláca Sandringham na východe Anglicka na Windsorský zámok pri Londýne, kde spoločne strávia druhý čiastočný lockdown.

Článok pokračuje pod videom ↓

Oznámil to Buckinghamský palác, píše agentúra DPA. Alžbeta II. sa na Windsorský zámok, vzdialený 30 kilometrov od Londýna, dočasne presťahovala spolu so svojím manželom aj v polovici marca, počas prvej vlny pandémie. Kráľovná Alžbeta (94) a princ Philip (99) sú pre svoj vysoký vek obzvlášť ohrozenou skupinou, čo sa týka respiračného ochorenia COVID-19.

Foto: TASR archív

Trávia čas spoločne

Princ Philip trávi väčšinu času v Sandringhame, pričom cez víkend ho tam navštívila aj jeho manželka a v pondelok odtiaľ spoločne odcestovali do Windsoru, približuje DPA. Britský premiér Boris Johnson v sobotu po tom, ako celkový počet prípadov nákazy presiahol jeden milión, oznámil, že v Anglicku bude zavedený druhý lockdown, ktorý potrvá štyri týždne. Čiastočné uzavretie krajiny sa začne vo štvrtok 5. novembra a potrvá do 2. decembra.

Foto: archív TASR (AP)

Ako prebieha lockdown?

V rámci nového lockdownu budú môcť bary a reštaurácie ponúkať iba jedlo a nápoje so sebou a otvorené budú len obchody s nevyhnutným tovarom. Kaderníctva a ďalšie prevádzky poskytujúce služby zostanú zavreté. Ľudia budú môcť opúšťať svoje domovy len v niekoľkých, presne stanovených prípadoch. Zakázané bude aj cestovať na dovolenky do zahraničia. Na rozdiel od prvého, jarného lockdownu zostanú aj naďalej otvorené školy, univerzity, výrobné závody a budú pokračovať stavebné práce.

0
Komentovať